0312 230 00 90
av.ebru.unsal@gmail.com

Ankara Araç Değer Kaybı Karşılama Avukatı5.4.2024

Araçların karıştıkları kazaların ardından meydana gelen maddi zararlar, hatalı taraftan tahsil edilebilir. Sürücülerin kusurları doğrultusunda haklı tarafın olası değer kaybını tanzim edebilmesi noktasında gerekli işlemlere hızlı bir şekilde başlaması çok önemlidir. Bu noktada Ankara Araç değer kaybı karşılama avukatı tarafından durumun tüm detayları en ince ayrıntısına kadar incelenir, gerekli kurumlara başvurular gerçekleştirilerek, değer kaybının tahsil edilmesi kolay bir hale getirilir. Değer kaybı davalarında avukatın önemi hakkında “Araç Değer Kaybı Avukatı” başlıklı makalemizi inceleyebilirsiniz.

Motorlu taşıtların tamamı, piyasa şartları gereği belirli bir değere sahiptir. Kaza geçirilmesi ise bu değerin ciddi şekilde düşmesine yol açabilir. Kazanın ardından aracın gördüğü onarım ile birlikte değerin ne oranda düştüğü tespit edilir. Kazadan önce ve sonraki değer arasındaki farkın çok daha rahat biçimde tahsil edilmesi içinse alanında uzman bir avukat ile çalışılması, elde edilecek avantajların artması açısından çok değerlidir. Tüm başvuru ve taleplerin profesyonel çerçevede değerlendirilmesi, daha fazla zarara uğramanızın doğrudan önüne geçer. Web sitemizin iletişim bölümü üzerinden değer kaybı hukuku alanında uzman avukatlarımız ulaşarak detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.


Araç Değer Kaybı Karşılama Avukatının Görevleri


Trafikte başınıza gelen maddi hasarlı kazaların hemen ardından zaman kaybetmeden avukatınız ile görüşmeniz çok önemlidir. Çünkü ilk andan itibaren belirli noktalara ekstra hassasiyet göstermeniz ve uygun belgeleri derhal hazırlamaya başlamanız gerekir. Bununla beraber araç değer kaybı karşılama avukatı aracılığıyla genel olarak işlemler şu şekilde devam eder:

• Kaza sonrasında kaza tespit tutanağının doğru biçimde hazırlanması sağlanır.
• Olay anına ilişkin tüm açılardan fotoğraf çekimi gerçekleştirilir.
• Hasar alan bölgenin tüm detaylar ile kayıt altına alınması çok önemlidir.
• Hasar durumuna göre aracın gerekli onarım işlemleri başlatılır.
• Onarım sırasında kullanılan parçalar ve harcanan iş gücü faturalar eşliğinde belgelendirilmelidir.
• Hasar alan bölge veya parçaların daha önce kazaya karışmamış olduğu açık bir şekilde tespit edilmelidir.
• Aracın markası, modeli, yaşı, kilometresi ve diğer özellikleri doğrultusunda kaza öncesi değeri tespit edilmelidir.
• Hasar sonrasında gerçekleştirilen tamirin akabinde aracın düştüğü değerin belirlenmesi şarttır.
• İki değer arasındaki farkın belgelerle ortaya konması gerekir.
• Tüm belgelerin hazırlanması ile beraber karşı tarafın avukatına veya sigorta şirketine durum bildirilir.
• Sigorta şirketine iletilen bilgiler sonucunda 15 günlük yasal süre beklenir.
• Sonuç alınamaması veya olumsuz geri dönüş alınması durumunda bir üst kurula başvuru yapılır.

Uğradığınız maddi kayıpların kusurlu taraftan eksiksiz olarak tahsil edilmesi noktasında avukatınızın görevleri son derece kıymetlidir. Özellikle doğru evrakların hazırlanması ve zamanında başvuru gibi tüm detayların temsilciniz tarafından düşünülmesi, ulaşacağınız sonucun pozitif yönde olmasına katkıda bulunur. Değer kaybı hukuku ile ilgili tüm konularda, web sitemizde yer alan whatsapp hattı ve telefon numaraları üzerinden uzman avukatlarımıza ulaşabilir, detaylı bilgi ve hukuki danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.


Araç Değer Kaybı Karşılama Avukatı Neden Önemlidir?


Araçların kaza nedeniyle uğradığı maddi değer kayıpları, resmî kanallar aracılığıyla kayıt altına alınır. Bu kayıtlar özellikle ikinci el satış esnasında detaylı bir şekilde incelenir. Gerçekleştirilen işlemlerin boyutu doğrultusunda ciddi değer kayıplarının yaşanması da muhtemeldir. Bu yüzden değer kaybının zamanında tespit edilmesi ve hatalı taraftan tanzim edilmesi gerekir. İş birliği yapacağınız avukat sayesinde zararınızın tamamı karşılanır ve olası kayıplarınız ortadan kaldırılır. Araç değer kaybı ile alakalı olarak “Araç Değer Kaybı Nedir” başlıklı makalemizi inceleyebilirsiniz.

Kaza sırasındaki haklılığınızı ispat noktasında uzman avukatınız fazlasıyla yardımcı olur. Almanız gereken belgelerin tamamı için sizi yönlendirerek, doğru hamlelerde bulunmanızı sağlar. Bununla beraber muhtemel art niyetlerden korunmanıza ciddi anlamda katkıda bulunur. Ankara Araç Değer Kaybı Karşılama Avukatı başlıklı aramalarınız için gerekli genel bilgileri sizlerle paylaşmış bulunuyoruz. Daha detaylı bilgi ve danışmanlık hizmeti almak için web sitemizin iletişim bölümü üzerinden istediğiniz an uzman avukatlarımıza ulaşabilirsiniz.
 

 

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Makaleler

  • Pert Araç Bedeline İtiraz Davası
    Araç kaza durumlarında bir aracın kaza durumunda kullanılamaz hale gelmesine pert tabiri kullanılmaktadır. Bu durumda tazminat davalarına konu olan aracın pert olabilme oranı için en az %70 hasar almış olması şartı aranır.
  • Şanlıurfa Değer Kaybı Davaları
    Değer kaybı yaşayan araçlarınız için değer kaybı başvurusunda bulunabilirsiniz. Başvuruyu sigorta şirketine yaparak ödeme talep edebilirsiniz.
  • Karaman Araç Yıpranma Payı Avukatı
    Yaşanmış olan trafik kazaları sonucunda değer kaybı kusurlu taraftan talep edilir. Tanzimin eksiksiz bir şekilde tamamlanması için iyi bir araç yıpranma payı avukatından yardım alınmalıdır.
Whatsapp