0312 230 00 90
av.ebru.unsal@gmail.com

Ankara Değer Kaybı Tazminatı Başvurusu5.11.2023

Hukuk büromuz bulunduğu konum olarak Ankara değer kaybı tazminatı başvurusu noktasında sıkça ziyaret edilmektedir. Her geçen gün artan başvurular ile ilgili özenle çalışarak sürecin en kısa zamanda sonuçlanması için büyük çaba sarf etmekteyiz. Alanında uzman avukatlarımız ve hukuk çalışanlarımız ile dur durak bilmeden yoğun bir şekilde sizlerin dosyalarını yakından takip ederek nihayete erene kadar geçen süreci yönetmekteyiz. Hukuk büromuz çalışanları olarak bu süreçte tarafınıza gerekli bilgilendirmeleri yaparak sürecin aşamaları hakkında tarafınıza dönüşler yapmaktayız. Profesyonel olarak hukuki işlemlerinizi gerçekleştirerek hakkınızı yasal yollardan en hızlı şekilde almanıza yardımcı olmaktayız. Web sitemizin iletişim bölümünden hukuk büromuza ulaşarak değer kaybı tazminatı ile ilgili hangi adımları atmanız gerektiği konusunda hukuki destek alabilirsiniz


Araç Değer Kaybı Nedir?


İki aracın karıştığı bir kazada araçlarda oluşan maddi hasarlar nedeniyle araç değer kaybı kavramı ortaya çıkmaktadır. Kaza sonrası oluşan hasarın tamir edilmesi araç değer kaybı oluşmasına engel olmamaktadır. Yani bir aracın maddi değeri ile kazaya karıştıktan sonra tamir edilse dahi oluşacak maddi değeri arasında bir fark olacaktır. Bu fark düşüş şeklinde oluştuğu için araç adına bir değer kaybı söz konusu olmaktadır. Araç değer kaybı olarak ortaya çıkan bu kavram nedeniyle kazada kusuru olmayan veya daha az kusuru olan kişi için bir mağduriyet söz konusu olmaktadır. Bu mağduriyetin giderilmesi için yapılan hukuki başvuru karşımıza değer kaybı tazminatı olarak çıkmaktadır. Bu konuda daha net ve detaylı bilgi almak için bize ulaşmanız yeterlidir. Uzmanlarımız söz konusu sorularınızı detaylarıyla cevaplandırarak kafanızdaki tüm soru işaretlerini gidermenize yardımcı olacaktır. Araç değer kaybı ile ilgili ön görüşme yapmak web sitemiz üzerinden e-randevu oluşturabilirsiniz.


Araç Değer Kaybı Davasını Kim Açar?


Motorlu araçların karıştığı trafik kazalarında tutulan tutanaklar ve kaza yerine dair çekilen fotoğraflar sonucunda ekspertizler tarafından kazaya karışanlar için kusur oranı belirlenmektedir. Burada daha az kusuru olan kişi aracında meydana gelen hasarın karşılanmasını ve aynı zamanda oluşan değer kaybının da tarafına ödenmesini talep etme hakkına sahiptir. Kusurlu bulunan taraf trafik kurallarına uymadığı ve tehlikeye attığı için kazada ortaya çıkan hasarı gidermekle sorumludur. Buradaki durum nedeniyle haksız fiilden sorumlu tutularak belirlenecek miktarın karşı tarafa ödenmesi söz konusu olmaktadır. Bu konuda detaylı bilgi edinmek için “Araç Değer Kaybı Davasını Kim Açar” başlıklı makalemizi inceleyebilirsiniz.


Araç Değer Kaybı Davası Açma


Ünsal Hukuk Bürosu olarak başta Ankara olmak üzere, yaşanan kazalarla ilgili sorumlu olunan bölgelerde uzun yıllardır değer kaybı tazminatı işlerini yürütmekteyiz. Sırf bu işler için çalışan alanında uzman avukatlarımız ve hukukçularımız bulunmaktadır. Böylece ilgili yasal sürecin başarılı bir şekilde yürütülerek hakkınız olan değer kaybı miktarının tarafınıza verilmesini sağlamaktayız. Bu durum için ilk olarak kazada zarar görmenize yol açan tarafın sigorta şirketine başvuru yapmak gerekmektedir. İlgili evrakları hazırlayarak kaza tespit tutanağı ve kaza yeri fotoğrafları ile birlikte sigorta şirketine başvuru yapılır. 8 gün içerisinde sigorta şirketi tarafınıza tespit ettiği miktarda değer kaybı parası ödeyecektir.  Fakat bu miktar genellikle düşük olacağı için buna itiraz ederek asıl hakkınız olan miktarın tarafınıza ödenmesi için talep edilmesi söz konusu olacaktır. Bu noktada karşımıza 2 nokta çıkmaktadır. Biri sürecin daha hızlı tamamlanması için Sigorta Tahkim Kurulu’na başvurmak olurken diğeri de dava açmak olacaktır. Araç değer kaybı davası açmakla ilgili bilgi edinmek için “Değer Kaybı Davası Nasıl Açılır?” başlıklı makalemizi de inceleyebilirsiniz.

Ankara değer kaybı tazminatı başvurusu için gönül rahatlığıyla bizimle çalışabilirsiniz. Tüm hukuki süreci yakından takip eden uzman avukatlarımız ve profesyonel hukukçularımız bulunmaktadır. Böylece herhangi bir hak kaybı yaşamamak, zarara uğramamak ve mağduriyetle karşılaşmamak adına gereken desteği üst seviyeden almanız mümkün olmaktadır. Bu konuda piyasada çok sayıda aracılar bulunmaktadır. Aracılara gerek kalmadan, onlara para kaptırmamak ya da zaman kaybetmemek için bizimle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. Söz konusu hakkınızı ilgili yasal süreçleri yakinen takip ederek almanız için profesyonel destek vermekteyiz. Web sitemizde yer alan telefon numarası ve whatsapp hattı üzerinden bize kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

 

 

 

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Makaleler

  • Ölümlü Trafik Kazası Tazminat Davası
    Ölüm halini içeren trafik kazalarına neden olan kişilerin hukuksal yönden yükümlülükleri ortaya çıkacaktır. Vefat eden kişilerin mirasçıların bu süre zarfında farklı davalar açma hakkı doğmaktadır.
  • Araç Değer Kaybı Davasını Kim Açar?
    Araç değer kaybının ne olduğu, hangi koşullarda değer kaybının oluştuğu ve değer kaybı başvurusunun kimler tarafından nereye yapılacağı gibi sorular sıklıkla karşımıza çıkmaktadır.
  • Sigorta (Kaza Sigortası Kaynaklı) Emsal Karar
    Sigorta (Kaza Sigortası Kaynaklı) Emsal Karar detaylarına bu içerikten erişebilir ve benzeri durumlarda Av. Ebru Ünsal´dan destek talep edebilirsiniz.
Whatsapp