0312 230 00 90
av.ebru.unsal@gmail.com

Araç Değer Kaybı Parası Nereden Alınır?8.11.2023

Hasarlı araç kazalarının sıkça yaşandığı gündelik hayatta birçok kazazede araç değer kaybı parası nereden alınır diye meraklı bir arayış içerisinde olmaktadır. Normalde kazalarda meydana gelen araç hasarları kasko veya sigorta şirketleri tarafından karşılanmaktadır. Bunun dışında araç değer kaybı söz konusu olmaktadır. Birçok kimse bu duruma ya pek dikkat etmemekte ya da bu konuda ne yapacağını pek bilmemektedir. Aracın hasarının giderilmesi ile sürecin tamamlandığı düşünülmekte veya üzerine düşülmeyerek önemsenmemektedir. Fakat kazaya karışan araç her ne kadar tamir görüp sorun giderilse de karıştığı kazanın verdiği hasar nedeniyle bir değer kaybı söz konusu olmaktadır. Bu noktada devreye girerek siz değerli araç sahiplerinin hakkı olan ücreti almanızı sağlamaktayız. Hukuk büromuzda yer alan uzman ekiplerimiz ile ilgili süreci yakından takip ederek gereken işlemleri özenle yürütmekteyiz. Gereken yasal sürecin başlatılması ve bu konuda destek alabilmek için web sitemizin iletişim bölümü üzerinden bizimle irtibata geçmeniz yeterli olacaktır.


Araç Değer Kaybı Nedir?


Günümüz trafiğinde giderek artan araç sayısı, beraberinde kaza sayılarında da artışı getirmektedir.Birçok kaza ufak tefek maddi hasarla geçiştirilebilirken bazıları da ciddi anlamda maddi hasarlı olabilmektedir. Tüm bunlar kasko veya araç sigortası tarafında karşılanabilmektedir. Bu noktada aracın aldığı hasar tamir edilerek giderilmektedir. Burada her şey normal bir şekilde ilerlemektedir. Fakat asıl unutulan nota araçta meydana gelen kaza sebebiyle maddi değerinde bir kayıp oluşmasıdır. Yani aracın kazadan önce piyasa değeri ile kazadan sonraki piyasa değeri aynı olmamaktadır. Araç değer kaybı ile alakalı detaylı bilgi için “Araç Değer Kaybı Nedir?” başlıklı makalemizi inceleyebilirsiniz.

Kazaya karışan araçların, kazanın büyüklüğüne göre maddi değeri düşmektedir. Tam da bu noktada bir mağduriyet söz konusu olmaktadır. Hukuk büromuza başvurarak yaşadığınız hasar kaybının geri alınmasını sağlayabilirsiniz. Tarafımıza başvuru yaptıktan sonra yasal süreci başlatarak yakından takip etmekteyiz. Hukuki süreç sonunda tarafınıza hakkınız olan paranın ödenerek bir nevi mağduriyetiniz giderilmesine yardımcı olmaktayız. Gereken bilgiyi almak ve süreci başlatmak için web sitemizde yer alan telefon numarası ve whatsapp hattı üzerinden bize uzman avukatlarımıza ulaşabilirsiniz.


 

Araç Değer Kaybı Şartları Nelerdir?


Her kazada araç değer kaybı maddi olarak gerçekleşmiş olsa da hukuki olarak değer kaybı parası almak için gerekli koşullar sağlanmamış olabilir. Bu noktada araç değer kaybı şartları nelerdir sorusuna şöyle cevap verebiliriz:

• Kaza tarihinin üzerinden 2 yıldan fazla bir sürenin geçmemiş olması
• Kazada % 100 oranında kusurlu olmama
• Araç hurdaya çıkmış olmamalı, çekme belgeli olmamalı
• Araç yaşı geçmiş olmamalı

Genel olarak değer kaybı hakkının olabilmesi için yukarıda bahsi geçen hususların sağlanmış olması gerekmektedir. Konuyla ilgili hukuki destek almak, aklınıza takılanları sormak ve detaylı bilgi sahibi olmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Hukuk büromuz aracılığıyla hakkınız olan değer kaybı parasını almak için yasal süreç ivedilikle başlatılacaktır. İlgili yasal süreç boyunca dosyanız yakından takip edilerek tarafınıza bilgilendirmeler yapılacaktır. Süreç sonunda tarafınıza verilecek olan değer kaybı parasını almak için gereken tüm işlemler tarafımızca özenle yürütülmektedir. Yapmanız gereken tek şey hukuk büromuza başvurarak yasal sürecin başlatılmasını istemek olacaktır.

Genel hatları ile araç değer kaybı parası nereden alınır sorusuna cevap vermeye çalıştık. Özetleyecek olursak kaza sonrasında oluşan maddi hasarın yanı sıra aracın değer kaybı da söz konusu olmaktadır. Ayrıca detaylı bilgi için “Araç Değer Kaybı İçin Nereye Başvurulur?” başlıklı makalemizi inceleyebilirsiniz. Aracın maddi zararı kusur oranına göre sigorta şirketleri tarafından karşılanmaktadır. Fakat değer kaybı ücreti başvurusu yapılmazsa bu paranın ödemesi yapılmamaktadır. Söz konusu değer kaybının alınabilmesi için başvuru yapılması gerekmektedir. Tarafımıza yapacağınız başvuru ile değer kaybı ücretinin alınması için gereken yasal süreci hızlıca başlatmaktayız. İlgili süreç sonunda hesaplanan değer kaybının banka hesabınıza ödenmesini sağlamaktayız. Detaylı bilgi ve başvuru için web sitemiz üzerinden kolaylıkla e-randevu oluşturabilirsiniz.
 

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Makaleler

Whatsapp