0312 230 00 90
av.ebru.unsal@gmail.com

Aydın Değer Kaybı Davaları25.3.2024

Araçların geçirdikleri kazaların ardından rayiç bedellerinde doğal olarak önemli bir düşüş olur. Bu hasar kaydına özellikle aracınızı satmak istediğiniz zaman karşı tarafın rahatlıkla sorgulaması sonucunda ulaşması mümkündür. Böyle hallerde aracın mevcut piyasa değerinin altında satılmak zorunda kalması da kaçınılmaz hale gelir. Tüm bu olumsuzluklar yaşanırken ister istemez Google üzerinde Aydın değer kaybı davaları başlığı altında araştırmalar başlar. Değer kaybı hukuku alanında uzman avukat desteği almak davalarda iyi sonuç almanızı fazlasıyla kolaylaştırır.

Hukuk büromuza ulaşmanızın ardından gerekli çalışmalar büyük bir titizlikle uzman avukatlarımız tarafından yürütülür. Değer kaybının hesaplanması ve diğer prosedürlerin eksiksiz bir şekilde uygulanması ile beklediğiniz doğrultuda bir sonuç alabilirsiniz. Bunun yanı sıra hak ettiğiniz ödemenin eksiksiz bir şekilde elinize ulaşması için zaman kaybetmeden harekete geçmeniz gerekir. Erkenden yapacağınız bildirim sayesinde herhangi bir zorlukla karşı karşıya kalmadan kusurlu taraftan değer kaybınızı kısa süre içerisinde tazmin edebilirsiniz. Detaylı bilgi ve hukuki danışmanlık hizmeti almak için web sitemizin iletişim bölümü üzerinden uzman avukatlarımızla ulaşabilir, online randevu oluşturarak bir ön görüşme sağlayabilirsiniz.


Değer Kaybı Davaları Nasıl Açılır?


Kaza sonrasında araçta meydana gelen hasarın daha önceki bir kaza ile zarar görmemiş olması gerekir. Bu doğrultuda belirli özellikler göz önüne alınarak dava süreçlerinin başlaması mümkün hale gelir. Genel olarak dava işlemleri ise şu şekilde sürdürülür:

• Öncelikle kaza anına ilişkin kaza tespit tutanağının ayrıntılı bir şekilde hazırlanması çok önemlidir.
• Daha sonra olay nedeniyle aracın gördüğü hasar, farklı açılardan ayrıntılı biçimde fotoğraflanmalıdır.
• Bilirkişi raporu doğrultusunda oluşan hasarın boyutu kayıt altına alınmalıdır.
• Gerekli evrakların doldurulması ile birlikte onarım aşamasına geçilebilir.
• Onarıma ait yapılan işlemlerin ve alınan parçaların faturaları ayrı ayrı saklanmalıdır.
• Elde edilen belgeler nihayetinde kusurlu tarafın sigorta şirketine bildirimde bulunmak gerekir.
• Bildirimde bulunmanızın ardından sigorta şirketinin karar vermek için 15 günlük yasal süresi vardır.
• İlgili süre içerisinde olumlu veya olumsuz bir karar alınır. Aynı zamanda bildirimin cevapsız kalması durumunda bir üst kuruma yeni bir bildirim yapabilirsiniz.
• İzlediğiniz yol nihayetinde beklediğiniz sonuca ulaşamamanız halinde dava işlemlerine başlanır.
• Davanızın profesyonel ve deneyimli bir avukat eliyle sürdürülmesi ile beraber hukuki haklarınızın tamamını kullanırsınız.
• Hazırlanan belgelerin geçerliliği doğrultusunda kısa süre içerisinde mahkemeniz sonuçlanır ve hak ettiğiniz ödemeye ulaşırsınız.

Yukarıdaki adımların tamamı çok geçmeden sonuca varmanız açısından bir hayli önemlidir. Aydın değer kaybı davaları için doğru bir avukat seçimi yaparak, uğradığınız maddi zararların rahatlıkla önüne geçilmesini ciddi şekilde kolaylaştırabilirsiniz. Bu sayede aracınızı satmak istediğiniz zaman yaşayacağınız rayiç bedel kayıplarını en baştan tazmin etmiş olursunuz. Bunun yanı sıra alacağınız değer kaybının doğru düzeyde hesaplanması, haklarınızın kusursuz halde savunulması ve konunun rahatlıkla nihayete ermesi için vakit kaybetmeden harekete geçmelisiniz. Web sitemizde yer alan telefon numaraları ve whatsapp hattı üzerinden değer kaybı hukuku ile ilgili tüm sorularınızı uzman avukatlarımıza ileterek, doğru ve net cevaplar alabilirsiniz.


Değer Kaybı Davaları İçin Yapılması Gerekenler


Araç değer kaybı için açılacak davalar öncesinde mutlaka son derece dikkatli bir şekilde hareket etmeniz gerektiğini unutmamalısınız. İlk olarak hukuki haklarınızı çok iyi öğrenmeniz oldukça önemlidir. Bununla beraber trafik kazasının yaşandığı andan başlamak üzere tüm aşamalarda gerekli evrakların tamamını edinmeniz, dava sürecinde elinizin fazlasıyla güçlenmesine katkıda bulunur. Aynı zamanda bilirkişinin yapacağı analizler sırasında avukatınızın olay yerinde hazır bulunması, herhangi bir detayın atlanmaması açısından büyük öneme sahiptir. Sürecin başlaması adına detaylı bilgi için “Araç Değer Kaybı Başvurusu” başlıklı makalemizi inceleyebilirsiniz.

Oluşan hasarın doğru metrikler ile değerlendirilmesi hususunda en çok önem vermeniz gereken konu avukat seçimidir. Önceki başarılı çalışmalarını referans olarak sizlere sunabilecek bir avukat, davanızın pozitif yönde sonuçlanmasına fazlasıyla yardımcı olur. Değer kaybı davalarında avukatın önemi için “Araç Değer Kaybı Avukatı” başlıklı makalemizi inceleyebilirsiniz.

Yasal prosedürlerin enine boyuna incelenmesi ve eksiksiz bir savunma hazırlanması sayesinde haklı amacınıza bir adım daha yaklaşabilir ve değer kaybınızı hatalı taraftan tahsil edebilirsiniz. Uzman avukatlarımızla bir ön görüşme sağlamak için web sitemizin iletişim bölümü üzerinden bize ulaşabilirsiniz.
 

 

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Makaleler

  • Değer Kaybı Ekspertiz Raporu Emsal Karar
    Değer Kaybı Ekspertiz Raporu Emsal Karar içeriğine sitede yer alan numaradan hemen ulaşın. Benzeri durumlar için uzman avukat Ebru Ünsal´a iletişim sayfasındaki numaradan ulaşabilirsiniz.
  • Ankara Çalışma ve Oturma İzni Avukatı
    Oturma ve çalışma izni, ülkemizde yabancıların kontrol edilebilmesi ve vatandaşların güvenliğinin sağlanması için öngörülen tedbir ve yaptırımlardan biridir.
  • Tamirde Kalan Aracın Kazanç Kaybı Emsal Karar
    Tamirde Kalan Aracın Kazanç Kaybı Emsal Karar hususu ile alakalı olarak bu içeriği incelemenizin ardından sorularınız için avukatımıza sitedeki numaradan anında ulaşaiblirsiniz.
Whatsapp