0312 230 00 90
av.ebru.unsal@gmail.com

Bolu Hasar Sonrası Değer Kaybı Avukatı24.6.2024

Trafik kazası sonucunda merak edilen durum hasar sonrasında maddi zararın nasıl karşılanacağıdır. Değer kaybı hak talebi için karşı tarafın kusurlu sayılması gerekir. Bu makalemizde Bolu hasar sonrası değer kaybı avukatı arayışınızla ilgili gerekli bilgileri sizlerle paylaşacağız.

Kusur oranı hakkındaki bilgiye genellikle kazadan sonra tespit tutanağına bakıldığında ulaşılır. Kusurlu bulunan taraf karşı tarafın hasarını karşılamakla yükümlüdür. Günümüzde yaygın olarak kullanılan zorunlu trafik sigortaları sayesinde bu zarar karşılanabilmektedir.

Fakat zorunlu trafik sigortası yaptırmış olsanız bile bazı durumlarda sigorta şirketi hasar kaybını ödemeyi reddetmektedir. Sigorta şirketinden gelen bu olumsuz yanıta karşı sigorta komisyonuna başvuru yapabilirsiniz. Yapılan başvuru ile birlikte hak talebinizi oluşturmuş olacaksınız. Sigorta komisyonuna yapılan başvurular diğer mahkemelere yapılan başvurulara göre daha kısa sürede netleşir. Sigorta şirketine yapılan başvurularda ya da diğer mercilerden talep edilen haklarınızda iyi bir avukatla çalışmanızı önermekteyiz. Vekalet verdiğiniz avukatınız sizlere en iyi yolu göstererek hakkınızı yasal yollardan talep edecektir.

Hasar sonrası değer kaybı avukatları işinde uzman ve sürece hakimdir. Kendi başınıza yapmış olduğunuz başvurularda eksik belge ya da yanlış yerlere başvuru gerçekleştirebilirsiniz. Kaza sonuçlanır sonuçlanmaz değer kaybı avukatı seçiminde bulunmalısınız. Web sitemizin iletişim bölümü üzerinden değer kaybı hukuku alanında uzman avukatlarımıza ulaşarak detaylı bilgi ve hukuki destek alabilirsiniz.


Araç Değer Kaybı Davası Ne Demektir?


Kişisel aracınız ile yapmış olduğunuz kazada hasar kaybı yaşamış iseniz sigorta şirketiniz bu zararın karşılanmasını sağlar. Ancak değer kaybı davası haksız fiilden kaynaklı alacak davası olarak bilinir. Dava kazayı yapan kişiye, araç sahibine ya da aracın mali sigorta şirketine açılabilir. En genel tabiriyle trafik sigortası olarak bilenen bu sigorta değer kaybını karşılayacaktır. Kazadan önce kusurlu tarafın sigorta yaptırmış olması önemlidir. Aksi halde değer kaybını araç sahibi ödemek zorunda kalır. Detaylı bilgi için “Araç Değer Kaybı Davaları” başlıklı makalemizi inceleyebilirsiniz.

Eğer sigorta teminat süreniz dolmuş ise sigorta şirketi değer kaybını ödemeyecektir. Üstelik sigorta şirketleri tüm hasar kayıplarında ödeme sağlamaz. Sigorta şirketine başvuru yapmadan önce gerekli şartları taşıyıp taşımadığınızı araştırmalısınız. Ayrıca gerekli evraklara sahip olmalı başvuruyu iki yıl dolmadan tamamlamalısınız. Trafik kazası geçirdiğiniz ve hasar kaybı yaşıyorsanız, bu konu hakkında sizi sürekli arayan ve danışmanlık hizmeti vermek istediğini söyleyen kişilerden uzak durmalısınız. Sektörde tanınmış işinin ehli hukuk büromuzu arayarak hakkımızda daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Değer kaybı hukuku ile ilgili tüm konularda hukuki destek almak için web sitemizde yer alan telefon numarası ve whatsapp hattı üzerinden uzman avukatlarımıza ulaşabilirsiniz.


Araç Değer Kaybı Koşulları


Araç değer kaybı koşullarını her araç sağlamaz. Yani her araç için değer kaybı talebi oluşturulamaz. Öncelikli olarak geçirmiş olduğunuz trafik kazasında kusurlu taraf siz olmamalısınız. Çünkü ancak kusurlu taraftan değer kaybı talep edilebilir. Değer kaybından faydalanabilmek için aracınızın yeni olması da önemli bir etkendir. Aracınız ne kadar eski ise alacağınız değer o kadar düşük olacaktır.

Hak talebinde bulunmak için belirlenen süreyi geçirmeminiz önemlidir. Bu süre iki yıl olarak belirlenmiştir. Kazanın gerçekleşmesiyle birlikte hak talebiniz için size iki yıllık süre tanınır. Bu süre zarfından gerekli yerlere başvurunuzu gerçekleştirerek hasar kaybınızı karşılayabilirsiniz. Son olarak da aracınızda hasar var ve bu hasar daha önceden aynı bölgede olmuş ve tamir edilmişse, işte bu durumda da hasar kaybı talebinde bulunmanız zor olacaktır. Çünkü ikinci defa hasar kaybı için talep oluşturulamaz. Bolu hasar sonrası değer kaybı avukatı arayışlarınızla ilgili ihtiyaç duyabileceğiniz bilgileri sizlerle paylaşmış bulunuyoruz. Detaylı bilgi için web sitemizin iletişim bölümü üzerinden hukuk büromuza ulaşarak randevu oluşturabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Makaleler

Whatsapp