0312 230 00 90
av.ebru.unsal@gmail.com

Dask Poliçesinden Kaynaklı Tazminat Ödemesindeki Eksiklikler22.9.2023

Son dönemlerde karşılaştığımız DASK Metrekare Bedellerini Eksik Ödüyor hususu ile ilgili Depremzedelerin Hakları ve DASK Ödemeleri Üzerine bu içeriği sizlerle Avukat Ebru Ünsal paylaşmak istemiştir. 25 Kasım 2022 tarihinden önce DASK ile alakalı olarak poliçelerdeki ödemelerin yetersizliği hakem kararı ile netleştirildi! Bunun ardından DASK´ın sizlere ödemiş olduğu tazminat miktarlarında büyük bir açık var ve hemen hemen çıkan tazminat tutarınız kadar daha tazminat alma hakkınız var ve siz bunu biliyor musunuz? Ankara´da yer alan Ünsal Hukuk Bürosu´nun yargı kararı ile kesinleşmiş olan bu husus ile ilgili merak ettiğiniz tüm soruları yanıtlamak istiyor, bununla alakalı olarak içeriğimizi incelemenizin ardından merak ettiğiniz hususların tamamı için hukuk büromuza hemen ulaşabilirsiniz.

DASK Tazminat Hesaplama


Zorunlu Deprem Sigortası poliçesi sahiplerinin haklarının korunması ve yerine getirilmesi için Avukat Ebru Ünsal tüm süreci takip etmektedir. Deprem sigortası alanında bir boşluk bulanların, tüncel teminatların üzerinden ödeme yapmamaya çalışmasına karşın mağduriyet yaşayan tüm DASK mağdurlarının hizmetindeyiz. Bu durum ile alakalı hususlardaki hemen her makaleyi okumuş, sektörde bununla alakalı bir çok uzman avukat ile istişare etmiş ve bir çok başarılı sonuca imza atmış avukatlarımız sizlere destek olmaktadır.

Bilmenizi isteriz ki DASK ile alakalı bahsettiğimiz durumda bir çok hakem kararı mağdurlar lehine sonuçlanmıştır. Ancak diğer DASK konularının ve kararlarının da kesin bir şekilde kişinin lehine sonuçlanacak değildir, farklı hakemlerin farklı yoruma alabilmesi durumu da ihtimaller dahilindedir. Bununla alakalı destek almak istediğiniz an bilgileri aktarabilmek adına Ankara´da yer alan, tüm süreci tam merkezinden yönetebilen avukatlarımıza ulaşabilirsiniz.
 

DASK Metrekare Bedelleri Tazminat Hakkı


DASK´ın mevcut tarifesine göre m2 başına 1500 TL´den ödeme yaptığını gördüğümüz son dosyalarda, davanın müspet neticelenmesi ile beraber DASK´ın riziko mağduruna m2 üzerinden en az 3000 TL ödeme yapması gerkiyor. Farklı bir şekilde örnek ile anlatmak gerekirse de DASK´ın ağır hasar görmüş olan evleriniz için size yaptığı ödeme 320 Bin TL diyelim, buna ek olarak atacağınız doğru adımlar ve başvurular ile 320 Bin TL daha ödeme yapması gerekir.

Daha fazlası için avukatlarımıza sitemizde yer alan numaramızdan hemen ulaşabilirsiniz.

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Makaleler

  • Malatya Araç Değer Kaybı Şartları
    Trafik kazaları sebebiyle hasar gören araçların uğradığı zararı karşılama noktasında profesyonel destek alınması son derece önemli bir konudur.
  • İzmir Araç Değer Kaybı Karşılama Avukatı
    Araç değer kaybı avukatı denildiğinde Türkiye´ nin en iyilerini barındıran hukuk büromuz, son derece profesyonel çalışma yöntemiyle kazanılamaz denilen davaları dahi başarıyla sonuçlandırmıştır.
  • Düzce Araç Değer Kaybı Hesaplama
    Araç değer kaybı hesaplama işlemlerinde bazı teknik çalışmaların yapılması zorunlu tutulmuştur. Bu konuda ise size yol gösterecek hukuki işlemleri tam anlamıyla hâkim bir avukattan yardım almak yararınıza olur.
Whatsapp