0312 230 00 90
av.ebru.unsal@gmail.com

Değer Kaybı Davası Avukatı3.9.2023

Değer kaybı davası avukatı trafik kazaları sonrasında meydana gelen hasarlar ve hukuki süreç adına danışmanlık ile vekillik hizmeti sağlamaktadır. Her geçen gün yoğunlaşan trafik kazaları nedeniyle sigortalardan haklarını almak isteyenler için önem arz eden değer kaybı davaları hakkında detaylı bilgi almak için web sitemizin iletişim bölümünden hukuk büromuza ulaşabilirsiniz. Uzman avukat kadromuzla müvekkillerimizin haklarını sonuna kadar koruyarak şeffaf güvenilir bir avukatlık hizmeti sunmaktayız. Değer kaybı davası ile ilgili görüşme sağlamak için web sitemiz üzerinden kolaylıkla e-randevu oluşturabilirsiniz.
 

Araç Değer Kaybı Nedir?


Günlük yaşamın konforlu olması ve insanların rahatlığı bakımından önemli bir yere sahip olan araçların kullanımı her geçen gün artmaktadır. Bu durum trafikte oluşan kaza sayılarını da artırmaktadır. Araç değer kaybı; kusur oranında karşı tarafın yani kusurlu aracın işleteninden veya sürücüsünden istenebildiği gibi karşı tarafın sigorta şirketinden de istenebilmektedir. Araç değer kaybı ile ilgili detaylı bilgi almak için “Araç Değer Kaybı Nedir” başlıklı makalemizi incelebilirsiniz.

Aracın değerinin kaybı hukuk sisteminde bir haksız fiil tazminatı türü olarak Yargıtay’ın yerleşik içtihatları sayesinde girmiştir. Bir trafik kazası yaşanması halinde araçlar tamamıyla tamir edilseler dahi yapılan kaza nedeniyle aracın rayiç değeri düşecektir. Bu değer kaybını kusurlu taraftan eksiksiz bir şekilde alınabilmesi için bu alanda uzman avukatlarla çalışmak büyük önem taşımaktadır. Değer kaybı ile ilgili uzman avukatlarımızdan destek almak için web sitemizdeki telefon numarası ve whatsapp hattından bize ulaşabilirsiniz.Araç Değer Kaybı Davası Avukatı Hizmetleri


Araç değer kaybı avukatı tarafından danışmanlık hizmeti alıyorsanız; hangi hallerde araç değer kaybı talep edilebilir, hangi hallerde edilmez konusunda detaylı olarak bilgilendirilirsiniz. Araç değer kaybı davası başvuru süreci hakkında detaylı bilgi almak için “Değer Kaybı Davası Dilekçesi” başlıklı makalemizi de inceleyebilirsiniz.

Araç ile ilgili olarak bazı hallerde değer kaybına yönelik bir talep oluşturulması mümkün olmaz. Araç değer kaybı olarak tanımlanan durum motorlu araçlar için geçerlidir. Motorlu bir araç kaza yapması durumunda kazadan önce yer alan piyasa satış değeri ile kazanın sonrasında onarımla beraber oluşan piyasa satış değeri arasında fark ortaya çıkmaktadır.
Kazada sorumlu olan tarafın ve aracın değer kaybı oluşmuş olabilir. Bunun dışında trafik sigortası sadece tek bir kişinin araç değer kaybını karşılar. Bu kişide kazada sorumluluğu olmayan ya da sorumluluk oranı diğer tarafa göre daha az olan kişi olarak belirlenir. Başarılı hizmetleri ile alanında lider konumda olan Ünsal Hukuk & Danışmanlık tüm hukuki süreçlerde titiz ve şeffaf bir hizmet sunmaktadır. Araç değer kaybı talep edilebilecek durumlarla alakalı detaylı bilgi almak için web sitemiz üzerinden bize ulaşabilirsiniz.


Değer Kaybı Davası Avukatı Fiyatları


Müvekkil odaklı ve şeffaf çalışma prensibiyle hizmet veren Ünsal Hukuk & Danışmanlık hizmet kalitesi ve fiyat dengesini sağlayarak ön plana çıkmaktadır. Değer kaybı davası avukatı fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için web sitemizin iletişim bölümünden bize ulaşabilirsiniz.

 

 

 

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Makaleler

  • Yanlış Gönderilen Banka Ödemesi İle İlgili Emsal Karar
    Yanlış Gönderilen Banka Ödemesi İle İlgili Emsal Karar içeriğine sitemizden erişeiblirsiniz. Bankacılık işlemleri hakkında bazı detayların yer aldığı bu içeriği Ünsal Hukuk Bürosu´ndan inceleyebilirsiniz.
  • Maddi Hasarlı Kaza Sonucu Araç Değer Kaybı Emsal Karar
    Maddi Hasarlı Kaza Sonucu Araç Değer Kaybı Emsal Karar içeriğini sitemizden inceleyebilir ve benzeri tüm durumlar için avukatlarımıza anında başvurabilirsiniz.
  • İzmir Hasar Değer Kaybı Avukatı
    Maddi hasarlı trafik kazaları sonrasında ortaya çıkan en önemli sorun hasar değer kaybıdır. Araçlarda oluşan değer kaybını karşılayabilmek için, değer kaybı hukuku alanında uzman avukatlarla çalışmak büyük önem taşır.
Whatsapp