0312 230 00 90
av.ebru.unsal@gmail.com

Değer Kaybı Davası Dilekçesi2.9.2023

Değer kaybı davası dilekçesi ile ilgili merak ettiğiniz tüm sorulara hukuk büromuzdan en doğru ve şeffaf cevapları bulabilirsiniz. Ünsal Hukuk & Danışmanlık deneyimli avukat kadrosu ve profesyonel ekibiyle hukukun tüm alanlarında büyük bir titizlikle hizmet vermektedir. Her türlü değer kaybı davası için hiç zaman kaybetmeden hukuk büromuz ile iletişime geçebilirsiniz. Araçlarda yaşanan değer kayıpları ile ilgili dava süreçleri hakkında detaylı bilgi almak için; "Araç Değer Kaybı Davası" başlıklı makalemizi inceleyebilirsiniz.
 

Araç Değer Kaybı Nedir?


Yaşanan trafik kazası sonrası aracın değerinin, rayiç bedelin altına düşmesine araç değer kaybı denilmektedir. Yapılan tamirat sonrasında bütün kusurlar giderilmiş olsa da aracın kaza geçirmiş olması bu değer kaybına sebep olmaktadır. Aracın değeri bu halde geçmişe göre daha az olacaktır. Hem araç sahibi hem de alıcılar bu durumda araca eski değerini vermez. 2. el araç satışlarında en önemli kriterlerden birisi de aracın her hangi bir kazaya karışmış olması ve tamirat görmüş olmasıdır. Bu durum aracın piyasasını düşürdüğünden dolayı maddi değer kaybı yaşanmasına neden olacaktır. Araç sahibinin yaptırmış olduğu aracın bütün masrafları eğer var ise kasko, sigorta şartları çerçevesinde sigorta şirketi tarafından karşılanmaktadır. “Araç Değer Kaybı Nedir?” başlıklı makalemizi inceleyerek daha detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

Her zaman başarılı hizmetleri ile alanında lider konumda olan Ünsal Hukuk & Danışmanlık tüm hizmetlerinde müvekkil memnuniyetini ön planda tutmaktadır. Başarının adresi olarak hizmetlerine devam eden hukuk büromuz bünyesinde araç değer kaybı dava açma hizmetleri büyük bir titizlikle yapılmaktadır. Araç değer kaybı hakkında detaylı bilgi almak için web sitemizin iletişim bölümünden bize kolaylıkla ulaşabilirsiniz.


Araç Değer Kaybı Dilekçesi Nasıl Yazılır?


Her geçen gün yaygınlaşan ve maddi hasarlı olan trafik kazası sonucunda sigorta şirketlerinden talep edilen aracın sonra oluşan haliyle kaza öncesi hali arasında yer alan farkı içeren araç değer kaybı tazminatlarına dair dilekçe yazılmaktadır. Araç değer kaybı dilekçesi kapsamında yer alan bilgiler arasında hukuki nedenler, hukuki deliller, sonuç ve istem gibi bilgilerin eksiksiz bir şekilde doğru olarak doldurulması davanın başarılı olması bakımından son derece önemlidir. Bunlara ek olarak kaza tespit tutanağı, her iki tarafa ait araç ruhsatları, her iki tarafa ait sürücü belgeleri, sigorta poliçesi, değer kaybı talep edilen araca dair hasar ekspertiz raporu, karşı tarafın sigorta bilgileri, kazaya dair fotoğraflar, resmi kayıtlarda varsa tanık ifadeleri, banka hesap bilgisi gibi ek bilgiler önemli bir yere sahip olmaktadır. Gerekli olması halinde araç değer kaybı dilekçesi hizmetleri için her zaman hukuk büromuzdan yardım alabilirsiniz. Araç değer kaybı davası itiraz dilekçesi yazdırmak için web sitemizin iletişim bölümünden hukuk büromuza kolaylıkla ulaşabilirsiniz.
 

Değer Kaybı Davası Dilekçesi Fiyatları


Başarılı çalışmaları ile her zaman farkını koruyan Ünsal Hukuk & Danışmanlık doğrudan ve kesintisiz iletişim sağlayarak hizmet sunmaktadır. Değer kaybı davası dilekçesi fiyatları için hukuk büromuzda uygun bütçeler sunulmaktadır. Büromuzda fiyatlar dava çeşitleri ve türlerine göre değişmektedir. Süreçle ilgili detaylı bilgi ve fiyat teklifi almak için web sitemizde yer alan telefon numarası ve whatsapp hattı üzerinden hukuk büromuza ulaşabilirsiniz.


 

 

 

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Makaleler

  • Çok Miktarda Sigara Kaçakçılığı Yapanlar Yargıtay Kararı
    Çok Miktarda Sigara Kaçakçılığı Yapanlar ile alakalı Yargıtay Kararı´nı Ünsal Hukuk kurumsal web sitesinden hemen inceleyebilir ve karton miktarı fazla olan sigara kaçakçılığı için uzman desteği alabilirsiniz.
  • Trabzon Araç Değer Kaybı Başvurusu
    Her yıl ülkemizde sayısı on binleri aşan trafik kazası meydana gelmektedir. Bu kazalar zaman zaman maddi ve manevi hasarlar oluşturabilmektedir.
  • İstanbul Hasar Sonrası Değer Kaybı Avukatı
    Aracınız ile trafikte seyrederken ihmalinizin olmadığı bir trafik kazası sonucu çeşitli maddi kayıplarınız oluştuysa bu maliyetleri en aza indirgemek sahibi olduğumuz hukuk büromuz ile mümkün hale gelmiştir.
Whatsapp