0312 230 00 90
av.ebru.unsal@gmail.com

Giresun Hasar Değer Kaybı Avukatlığı10.6.2024

Trafik kazaları sonucunda haklı olan taraf kazadan oluşan değer kaybını karşılamak için tazminat davası açabilir. Aracında yüksek kayıp yaşayan sürücü uğramış olduğu maddi zararı telefi edebilir. Bunun için yapması gereken aracın kaza yapılmadan önceki hali ile kaza yapıldıktan sonraki halini karşılaştırmasıdır. Ancak kazada meydana gelmiş hasarın onarılması ve karşılaştırmanın piyasa değeri kapsamında yapılması gerekir. Giresun Hasar Değer Kaybı Avukatlığı hakkkında detaylı bilgileri makalemizin devamında sizlerle paylaşmış olacağız.

Hasar değer kaybının hesaplanması ve gerekli şartların taşınması kayıp başvurusu için önem teşkil eder. Bu yasal süreç bazen zor ve karmaşık bir hal alabilir. Değer kaybı yaşayan araç sahibinin atması gereken en doğru adım bir avukat ile anlaşmak olacaktır. Böylece yapılması gerekenleri daha kolay kavrayacak ve avukata vermiş olduğu vekalet ile de hakkına daha kolay kavuşacaktır. Hasar değer kaybı avukatının en temel görevi yaşanabilecek uyuşmazlıklarda çözüm önerileri sunarak hukuki danışmanlık hizmeti vermesidir.
Ayrıca maddi kayıpların karşılanması ve karşılıklı anlaşmayı sağlamak için de hasar değer kaybı avukatı görevlendirilir.

Araç değer kaybı hukuku dışarıdan bakıldığında kolay ve anlaşılır görünse de aslında teknik bilgi isteyen bir hukuk dalı olarak bilinir.  Çözüm odaklı çalışan müşteri memnuniyetini kendine amaç edinmiş bir avukat desteği almak için web sitemizin iletişim bölümü üzerinden değer kaybı hukuku alanında uzman avukatlarımıza ulaşabilirsiniz.


Hasar Değer Kaybı Talebi


Hasar değer kaybı talebini kusurlu görülen araç sahibine iletebilirsiniz. Ya da sigorta şirketine değer kaybı talebi başvurusunda bulunabilirsiniz. Sigorta şirketi bu talep karşısında uygun bir teklif sunmaz ya da ret işlemi uygularsa mahkemeye başvurarak sorumlu olanların tümüne karşı dava açabilirsiniz. Ülkemizde yargı süreçleri ele alındığında bu davanın ortalama bir ile iki yıl arasında netleşeceğini söyleyebiliriz. Detaylı bilgi için “Araç Değer Kaybı Nedir?” başlıklı makalemizi inceleyebilirsiniz.

Eğer daha kolay yoldan talep başvurusu oluşturmak isterseniz sigorta komisyonuna durumu iletebilirsiniz. Sigorta komisyonunu başvurusu yalızca kusurlu kişinin sigorta şirketi aleyhine yapılabilir. Sigorta tahkim komisyonuna yapılan başvurular daha az maliyetli olmasının yanında kısa sürede sonuçlanmasıyla bilinirler. İstisnai durumlar dışında dava altı ay içeresinde sonuçlanmaktadır.

Hasar değer kaybı talebinde bulunmadan önce gerekli şartları yerine getirmeniz ve başvuruda bulunulacak merciyi iyi seçmeniz gereklidir. Yanlış prosedürleri uygularsanız zaman ve maddi kayıplar yaşayabilirsiniz. Değer kaybı hukuku ile ilgili tüm konularda web sitemizde yer alan telefon numarası ve whatsapp hattı üzerinden hukuk büromuza ulaşabilirsiniz.


Hasar Değer Kaybı Tutarı Hesaplama


Hasar değer kaybı tutarı hesaplaması gerekli koşulların uygulanmasıyla gerçekleşir. Birçok değişken bu hesaplamada rol oynadığı için kesin bir tutardan bahsetmek zor olur. Aracınızın hasar geçmişi, üretim yılı, araçta bulunan hasarların niteliği ve trafiğe çıkış tarihi gibi faktörler görevli eksperler tarafından hesaplanmaktadır. Hesaplama sonucunda ise sigorta komisyonu veya mahkemeler değer kaybı hakkında karar verirler.

Hasat değer kaybı tutarı hakkında sizlere kesin bilgi verenlere itibar etmeyiniz. Çünkü bu hesaplamalar hakkında net bir fiyat çıkarmak imkânsızdır. Trafik kazasına karşıtınız ve nasıl bir yol izlenmesi gerekiyor bilmiyorsanız mutlaka hukuk danışmanlık hizmeti almanızı öneririz. Giresun Hasar Değer Kaybı Avukatlığı hakkkında gerekli tüm bilgileri sizinle paylaşmış bulunuyoruz. Detaylı bilgi ve hukuki danışmanlık için hukuk büromuza ulaşabilirsiniz.

 

 

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Makaleler

  • Bolu Hasar Sonrası Değer Kaybı Avukatı
    Trafik kazası sonucunda merak edilen durum hasar sonrasında maddi zararın nasıl karşılanacağıdır. Değer kaybı hak talebi için karşı tarafın kusurlu sayılması gerekir.
  • Kıdem Tazminatı Alma Şartları
    Günümüzde Kıdem Tazminatı ile ilgili çalışma hayatımızda halen kullanılan yasal düzenleme 4857 sayılı yasadaki maddedir. Bu maddeye göre bir işçinin kıdem tazminatı
  • Kocaeli Değer Kaybı İçin Başvuru
    Araçların geçirmiş olduğu kazaların ardından değer kaybı kaçınılmaz bir hale gelir. Böyle durumlarda uğrayacağınız zararı tahsil etme noktasında, değer kaybı için başvuru sürecinin doğru bir şekilde ilerlemesi oldukça önemlidir.
Whatsapp