0312 230 00 90
av.ebru.unsal@gmail.com

GRİ Sigorta Mağdurları Güvence Hesabı Başvurusu23.1.2024

GRİ Sigorta Mağdurları Güvence Hesabı Başvurusu ile alakalı bu içeriğimizi yakından inceleyebilir ve konu ile alakalı hukuki destek almak isterseniz avukatlarımıza ulaşabilirsiniz.

Gri Sigorta şirketinin ruhsatının iptal edilmesi ve firmanın iflas etmesi, sözleşme yapma ile alakalı tüm yetkilerinin alındığı durumlarda sigortalının kestirmiş olduğu sigorta sözleşmesini fesh etme hakkı doğacaktır. Türk Ticaret Kanununda yer alan madde 1413´in gereği sigortalı iflas hariç bu olguların öğrenildiği tarihten itibaren 1 ay içinde sözleşmeyi fesheder, iflas olması halinde ise sözleşme derhal sona ermiş olacaktır.

Konu ile alakalı sizlerde Gri Sigorta mağdurlarındansanız ve bu alanda bilgi sahibi olmak istiyoranız avukatlarımıza ulaşabilirsiniz. Ünsal Hukuk Bürosu´nun bu alanda tecrübeli olan avukatları ile sizlere 1 telefon kadar yakınız. Gri Sigorta mağdurları alanında bilgi sahibi olan avukatlarımıza hemen ulaşabilirsiniz.

GÜVENCE HESABI NEDİR?


GRİ Sigorta mağdurlarını yakından ilgilendiren ve bir çok mağdurun ilkkez duymuş olduğunu düşündüğümüz güvence hesabı ile ilgili sizleri de bilgilendirmek isteriz. Güvence hesabı Türkiye Sigorta, Reasürans ve Emeklilik Şirketleir Birliği nezdinde kurulmuş ve zorunlu olarak sigortalılarla alakalı olan Sigorta Kanununda yer alan 14.maddede de bulunan koşulların ortaya çıktığı durumlarda meydana gelecek olan zararların saptanmış olan geçerli denilebilecek tüm teminat miktarlarına kadar karşılanması amacı ile ortaya çıkan bir hesaptır. Güvence hesabı ile alakalı gelirlerde zorunlu sigorta ile alakalı tüm tahsil edilen miktarın, primlerin %1´i oranında sigorta firmasına ödenecek katılma payları ve sigorta ettiren kişilerin, kurumların safi primlerinin de %2´si oranında tahsil edilecek katılma payları ile ortaya çıkar.

Sizlerde başvurularınızı yapacağınzı güvence hesabı ile alakalı daha fazla bilgi almak için Ünsal Hukuk Bürosu´nun sitesinde kısa bir gezintiye çıkabilirsiniz.


GRİ Sigorta Mağdurları


Gri Sigorta Mağdurlarının Güvence Hesabına Başvurma Hakkı


Değerli Ünsal Hukuk Bürosu ziyaretçileri, mağdur olduğunuz Gri Sigorta ile alakalı güvence hesabına hangi koşullar gerçekleştiğinde başvurabileceğinizi sizlere Sigorta Kanunu 14. Madde´de sunmuşlardır. Bu maddeye göre güvence hesabına başvurabilmek için;

* Yeşil kart sigortası uygulamalarında faal olan Türkiye Motorlu Taşıtlar bürosunca yapılması gereken ödemeler için başvuru yapabilirsiniz, bu başvurunun doğru ve tecrübeli kişiler tarafından yapılmasını isterseniz bize ulaşabilirsiniz.
* Gasp edilen, çalışmış olan araçlarınız ile alakalı ortaya çıkan bir kaza durumunda, Karayolları Trafik Kanunu uyarında işletenin sorumlu tutulmadığı hallerde ve bireylerde ortaya çıkan bedensel zararlar için başvurabilirsiniz, bu durumlar önemli ve detaylıdır, hakkınızı aramak için hukuk büromuzdan bilgi ve destek alabilirsiniz.
* Sigortalının tespitinin yapılamamış olduğu durumlarda ve bireyde ortaya çıkan bedensel zararlar olduğu hallerde başvurabilirsiniz ve bu konularda tecrübeli avukatlarımızdan destek alabilirsiniz.
* Riziko ile alakalı durumların meydana geldiği tarihte geçerli olan teminat tutarları ile alakalı sigortasını yaptırmamış olanların sebebiyet verdiği bedensel zararlar için başvurabilirsiniz, hukuki destek hizmetini işinde uzman avukatlarımızdan alabilirsiniz.
* Sigorta firmasının mali açıdan zafiyetinin olduğu ve bununla alakalı her branş ile alakalı ruhsatın iptal edilmesi, iflas olması halinde ödemekle yükümlü olduğu bedensel zararlar ve maddi zararlar için başvurabilirsiniz, tüm bu detaylara hakim olan avukatlar Ünsal Hukuk Bürosu´nda size hizmet vermektedir. Dilediğiniz an iletişim numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz.

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Makaleler

Whatsapp