0312 230 00 90
av.ebru.unsal@gmail.com

GRİ Sigorta Mağdurlarının Hukuki Hakları Nelerdir?23.1.2024

GRİ sigorta ile alakalı yaşadığınız tüm sorunlarda, hukuki destek almak istediğinizde Ankara´da bulunan Avukat Ebru Ünsal´dan destek alabilirsiniz. Konu ile ilgili öncelikle içeriğimizi inceleyebilir ve sonrasında bize ulaşabilirsiniz.

Kısa bir süre önce Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme & Denetleme Kurumu (SEDDK) Gri Sigorta A.Ş.´ye el koydu. İlgili şirketin tüm varlıkları kurum tarafından güvence hesabına devredildiğini duyurdu. Bu durum ile karşılaşan GRİ SİGORTA´dan işlem yaptırmış, hizmet almış bir çok mağdur ortaya çıktı diyebiliriz. Güvence hesabından konu ile alakalı yapılan son açıklamalarda ise GRİ Sigorta olarak kesilmiş olan tüm poliçelerin iptal edilmiş olduğu ve bu sigorta şirketinin mağdurlarının teminat sürelerinin yeni poliçe tanzim etme süreçlerindeki yaşanmış olan yoğunluğu sebebiyle de 15 Aralık 2023 tarihine kadar uzatılması yapıldığını görmüştük. Bu süre doldu, peki şimdi ne olacak?

BİNLERCE GRİ SİGORTA MAĞDURU ŞİMDİ NE YAPACAK?


Poliçelerinin iptal edildiğini öğrenen, bu süreç içerisinde araçları ile kaza yapanlar ne mi yapacak! Bu kişiler bu istenmeyen durumlar karşısında başvurularını artık GRİ Sigorta firmasına değil, güvence hesabına karşı yapacak. Bir örnek ile açıklamak gerekirse 15 Aralık 2023 tarihinden önce bir kazaya karıştığınızı varsayalım, kazadan kaynaklı aracınızda maddi zararlar, manevi zararlar olabilir, bu zararların karşılanması ve talep edilmesi için başvurunuzu güvence hesabına yapmanız gerekecektir. Süreç kapsamında başınıza gelen benzeri tüm durumlar için hak kaybı yaşamamak adına Ankara´da bulunan Ünsal Hukuk Bürosu avukatlarından Avukat Ebru Ünsal´a başvurabilirsiniz. Soru ve taleplerinizin tamamı için web sitemizde yer alan whatsapp hattımızdan bilgi almanız mümkündür.

İptal olan Gri Sigortaya ait kasko poliçelerinde, sigorta poliçelerinde de yine iptal için Güvence Hesabına taleplerin iletilmesi gerekir.  Gri Sigorta mağdurlarından biriyseniz ve sizlerde poliçelerinizin iade başvurusunun yapılması için ayrıntılı bilgi almak, hizmet ve destek almak istiyorsanız hukuk büromuzdan destek alabilirsiniz.
 

GRİ SİGORTA A.Ş.´YE NE OLDU?


Mali açıdan uzun bir süredir poliçe kestikleri müşterilerinin haklarını ve menfaatlerini tehlikeye düşürecek seviyelerde zayıflama göstermiş olan ve bu zayıflama süreci her geçen gün artan Gri Sigorta firmasında ayrıca ortaya çıkan mevzuata aykırı eylemler, kötü yönetim hizmetleri ve az önce de bahsettiğimiz gibi mali bünyedeki zayıflık durumu sebebiyle Yönetmelikte yer alan ilgili madde kapsamında firmanın tüm branşlardaki yeni sigorta sözleşmesi yapması, akdetmesi, temdit yetkilendirilmesi kaldırılmış ve ilgili şirketin yönetim kurulunun görevden alınarak sigorta portföyünün de Güvence Hesabına aktarılması son aşama olmuştur.

GRİ Sigorta Mağdurlarının Hukuki Hakları Nelerdir?

GRİ SİGORTA MAĞDURLARINA AVUKATLIK HİZMETİ & HUKUKİ DESTEK

Ünsal Hukuk Bürosu olarak mağdurların haklarının korunması için buradayız. Hukuk, her birey için gereklidir. Toplum ve devletimizin birbirleriyle olan ilişkilerinde, hareketlerindeki düzenlemeyi sağlayan Hukuk; kurallar bütününü oluşturmakta ve sağlamaktadır. Bunlar ile alakalı durumlara uyulmadığında, gereken hususlara aykırı davranışlar olduğunda yaptırım uygulayan sisteme Hukuk denir. Hak kayıplarınızı gidermek ve gerekli mercilere işin profesyonelleri tarafından başvuruların yapılmasını sağlamak için hukuk büromuzun başarılı avukatları ile sizlere hizmet vermekteyiz. Gri Sigorta A.Ş. ile alakalı tüm mağdurların haklarının hukuki düzeni tarafından korunması ve gerekli önlemleri alınması sağlanacaktır. Mevcut hak kayıplarınızın önüne geçmek için sizlerde sitemizdeki whatsapp hattımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Unutmamalısınız ki, Gri Sigorta mağdurlarından birisiyseniz yapmış olduğunuz sigortalar kapsamındaki tüm haklarınız için artık sigorta işletmesine değil, Güvence hesabına başvurmanız gerekmektedir. Gri Sigorta A.Ş.´nin gerektiğinde size ödemekle yükümlü olduğu tüm maddi ve bedensel zararların tanzimi için vakit kaybetmeden hukuki destek alabilirsiniz.

Aklınıza takılan konuların tamamı için Avukatımıza sitemizdeki whatsapp hattımızdan ulaşabilirsiniz. 

İlginizi Çekebilecek Diğer Makaleler

Whatsapp