0312 230 00 90
av.ebru.unsal@gmail.com

İstanbul Araç Değer Kaybı Hesaplama23.2.2024

Günümüz dünyasında motorlu taşıtların artışı beraberinde trafik kazalarını da getirdi. Her gün her birimizin onlarcasına tanık olduğu trafik kazaları sıradan bir olay haline geldi. Trafik kazaları maddi ve manevi kayıplar ile sonlanabilmektedir. Manevi kayıplar her ne kadar zor telafi edilse de maddi kayıpların telafisi mümkündür. Uzun yıllar edindiğimiz tecrübe ile maddi kayıplarınızı telafi edebilir, araç değer kaybı hesaplama konusunda sizlere hizmet verebiliriz. Büromuz sahip olduğu bilgi, tecrübe ve aktif saha deneyimi ile bugüne dek çok sayıda mahkemede salondan başarıyla ayrılmıştır.

Araç fiyatlarının astronomik düzeye gelişi, araçların kısmi bazı parçalarında sahip olduğu yüksek fiyatlar trafikte araç kullanırken her zamankinden daha dikkatli olmayı gerektiren bir hale geldi. Araç sahipleri aldıkları tedbirler ile bir trafik kazasına karışmamayı amaçlasa da, ihmaliniz olsun ya da olmasın kazalar gerçekleşebilmektedir. Bu nedenle sürücülere düşen görev kaza sonrası yaşanacak sürece dair bilgi sahibi olmaktır.

Trafik kazasına karışan bir aracın, o kaza sonucu tamir edildikten sonra değerinde meydana gelen azalmaya “Araç Değer Kaybı” denir. Detaylı bilgi için “Araç Değer Kaybı Nedir?” başlıklı makalemizi inceleyebilirsiniz.

Araç değer kaybı hesaplanırken aracın rayiç değeri, mevcut kilometresi ve hasar boyutu gibi faktörler devreye girmektedir. Detaylı bilgi almak için web sitemizin iletişim bölümü üzerinden değer kaybı hukuku alanında uzman avukatlarımıza ulaşabilirsiniz.


Araç Değer Kaybı Nasıl Alınır?


Hiçbir ihmaliniz olmadığı halde karşı tarafın kusurlu hareketleri sebebiyle bir trafik kazasına karışmış olabilirsiniz. Trafikte her gün yüzlerce benzer durum gerçekleşebilmektedir. Trafik kazası sonrası hukuki sürece dair bilgi sahibi olduğunuzda kısa bir süre içerisinde durumu kendi lehinize çevirebilirsiniz. Burada en önemli husus hukuki destek aldığınız hukuk bürosunun değer kaybı hukuku alanında uzman ve deneyim sahibi olmasıdır.

Araç değer kaybı, Sigorta Tahkim Komisyonuna başvuru, icra takibi veya Asliye Ticaret Mahkemelerinde dava yolu ile talep edilebilir. Uygulamada en pratik ve en çok tercih edilen yol, tahkim komisyonuna başvurudur. Sigorta tahkim komisyonu, uyuşmazlığı en fazla 4 ay içerisinde sonuçlandırır.

Aracınız kazaya karışmışsa hak kaybına uğramamak adına bir an önce sigorta şirketine başvuruda bulunmanız gerekmektedir. Zira sigorta şirketleri aracın kaza sebebi ile uğradığı değer kaybı ile ilgili tazminatları araç sahipleri tarafından talep olmadığı müddetçe ödemekten kaçınmaktadır. Konu ile ilgili olarak “Araç Değer Kaybı Nasıl Alınır?” başlıklı makalemizi inceleyerek detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Kendi içerisinde birçok teknik detay barındıran değer kaybı hukuku, uzman avukatlar tarafından ele alınması gereken önemli bir hukuki alandır. Araç değer kaybı davalarında yetkin ve deneyimli avukatlarımıza ulaşarak detaylı bilgi almak için web sitemizde yer alan telefon numarası ve whatsapp hattı üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Makaleler

  • Konya Araç Pert Değeri Hesaplama
    Araç değer kaybı hesaplama 2024 yılında Anayasa mahkemesinin karayolları trafik kanunu ilgili maddelerini iptal etmesi sonucunda değişmiştir.
  • Antalya Hasar Değer Kaybı Avukatlığı
    Günümüzde hızla artan araç sayısı beraberinde trafik kazalarının sayısında da çok ciddi bir artışı beraberinde getirmiştir. Buna bağlı olarak hasar değer kaybı davaları da giderek artmaktadır.
  • Hakem Kararının Tebliğe Çıkarılması / Saklanması Emsal Karar
    Hakem Kararının Tebliğe Çıkarılması / Saklanması Emsal Karar içeriği Ünsal Hukuk Bürosu tarafından sizlere sunulmuştur. Web sitemizden hemen inceleyebilir ve anında uzman desteği alabilirsiniz.
Whatsapp