0312 230 00 90
av.ebru.unsal@gmail.com

İstanbul Yeni Araç Değer Kaybı Avukatı29.3.2024

Araç sahipleri, başlarına gelen trafik kazası nedeniyle önemli oranlarda değer kaybı ile karşılaşabilir. Değer kaybının ortaya çıktığı bir diğer durum ise yeni alınan aracın hasarlı olmasıdır. Her ne kadar böyle bir ihtimal düşük olsa da karşılaşılması mümkün bir olaydır. Aynı şekilde az kullanılmış veya onarımdan geçmediği söylenmiş araçların hasar kaydı da ortaya çıkabilir. Böyle durumlarda zaman kaybetmeden İstanbul yeni araç değer kaybı avukatı arayışına girmeniz büyük önem taşımaktadır.

Araçlar pek çok farklı durum sebebiyle hasar alabilir. Bu hasarlar, resmî yollar aracılığıyla kayıt altına alınır. Böylece satın alacak kişilerin zarar görmesi doğrudan engellenir. Bunun yanı sıra gerekli işlemlerin ivedilikle halledilmesi ile birlikte araç sahiplerinin olası değer kayıpları da tazmin edilir. Bu durum, başta satış aşamaları olmak üzere diğer konularda da araç sahibinin elini fazlasıyla güçlendirir. Gerekli prosedürlerin eksiksiz bir şekilde hayata geçirilmesi ve hukuki adımların kusursuz halde atılması ise çok önemlidir. Değer kaybı hukuku alanında uzmanlaşmış avukat kadromuz sayesinde herhangi bir zorlukla karşılaşmadan değer kaybını kısa süre içerisinde elde edebilirsiniz. Web sitemizin iletişim bölümü üzerinden bize ulaşarak detaylı bilgi ve danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.


Yeni Araç Değer Kaybı Avukatı ile Zararınızı Rahatlıkla Karşılayın


Trafik kazası veya farklı bir sorun fark etmeksizin aracınızda meydana gelen değer kaybını giderme yolları vardır. Bununla beraber zararın tahsil edilmesi noktasında genel olarak benzer prosedürlerin sürdürülmesi şarttır. İstanbul yeni araç değer kaybı avukatı aracılığıyla sürdürülmesi gereken işlemler ise şu şekilde sıralanır:

• Trafik kazası sonrasında veya hasarın tespit edildiği durumlarda öncelikle tutanak hazırlanmalıdır.
• Tutanak üzerine gerekli detayların tamamı açık bir şekilde işlenmeli ve kaydedilmelidir.
• Kaza anının farklı açılardan fotoğrafları çekilerek, dosyaya eklenmesi gerekir.
• Hasarla ilgili olarak sigorta şirketi eksperi ile gerekli değerlendirme yapılarak belge düzenlenmelidir.
• Belgelendirme sürecinin ardından aracın onarımına başlanması mümkündür.
• Onarım sırasında hasarlı bölge veya parçalar için yapılan işlemler ayrıntılı bir şekilde faturalandırılmalıdır.
• Fatura içerisine işçilik bedeli ve diğer giderlerin eklenmesi çok önemlidir.
• Belgelerin hazır olması ile birlikte sigorta şirketi, araç sahibi veya yasal temsilci ile iletişim kurulmalıdır.
• İletişimin ardından gerekli yasal süre sonunda olumlu yanıt alınmaması veya başvuruya cevap verilmemesi halinde üst kurullara müracaat edilebilir.

Yasal haklarınızın sorunsuz bir şekilde savunulması açısından gerekli hukuki adımlar doğru biçimde atılmalıdır. Böylelikle elde edilecek avantajların artması da kaçınılmaz hale gelir. Rayiç bedel hesaplamasından başvuru detaylarına kadar sürecin tamamı için profesyonel bir destek almanız ise beklentilerinizin çok ötesinde başarıya ulaşmanızı kolaylaştırır. Böylelikle ödemenizi alarak, özellikle satış sırasında göreceğiniz zararı en baştan tahsil etmiş ve avantajlarınızı korumuş olursunuz. Değer kaybı hukuku ile ilgili tüm sorularınızı web sitemizde yer alan whatsapp hattı ve telefon numaraları üzerinden uzman avukatlarımıza iletebilirsiniz.


Yeni Araç Değer Kaybı İçin Detayların Önemi


Yeni aracınızın yaşadığı değer kaybını telafi etme konusunda ayrıntıların önemi bir hayli büyüktür. Aracın modeli, markası, yaşı ve diğer özellikleri doğrultusunda rayiç bedelinin hesaplanması gerekir. Aynı zamanda kaza öncesi ve sonrası işlemlerin yol açtığı değişiklikler de mutlaka göz önüne alınmalıdır. Bilirkişi tarafından yapılacak değerlendirme sırasında avukatın hazır bulunması da muhtemel zararların ortadan kalkmasına destek olur.

Değer kaybı sürecinde sigorta poliçenizin detayları, ne yönde bir sonuç elde edileceği noktasında belirleyici bir rol üstlenir. Değer kaybı teminat tutarlarına göre alacağınız ödemelerin farklı olabileceğini bilmelisiniz. Bu yüzden sigorta poliçeniz hazırlanırken ve kaza sonrası hakkınızı ararken kesinlikle alanında gerekli donanıma sahip avukatlar ile iş birliği yapmalısınız. Böylelikle tam olarak beklentilerinize paralel olarak başarılı sonuçlara erişmeniz kaçınılmaz bir hale gelir. Yeni araç değer kaybı için hukuki destek almak için web sitemizin iletişim bölümü üzerinden bize ulaşabilir, e-randevu oluşturarak bir ön görüşme sağlayabilirsiniz.
 

 

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Makaleler

  • Kaçak Elektrik Tespit Tutanağı Emsal Karar
    Kaçak Elektrik Tespit Tutanağı Emsal Karar içeriği sizlerle. İlgili karara göz gezdirebilir ve aklınıza takılan tüm hususlar için hukuki destek almak adına bize ulaşabilirsiniz.
  • Van Hasar Değer Kaybı Alan Avukat
    Hasar değer kaybı kaza geçirmiş aracın tamir ve onarımından sonra ikinci el piyasasında değerinin düşmesine denir.
  • Yargıtay Kararı Ortaklığın Giderilmesi Talebi
    İstanbul ilinin önde gelen iş hukuku avukatları ile bugün sizlere Ortaklığın Giderilmesi Talebi Yargıtay Kararı detaylarını ulaştırdık. Benzeri hususlar için uzman iş avukatlarımızdan destek alabilirsiniz.
Whatsapp