0312 230 00 90
av.ebru.unsal@gmail.com

İzmir Hasar Değer Kaybı Avukatı26.2.2024

Maddi hasarlı trafik kazaları sonrasında ortaya çıkan en önemli sorun hasar değer kaybıdır. Bu makalemizde sizlerle, İzmir hasar değer kaybı avukatı başlığı altında birçok bilgiyi bir arada paylaşmış olacağız.

Öncelikle belirtmek isteriz ki, araçlarda oluşan değer kaybını karşılayabilmek için, değer kaybı hukuku alanında uzman avukatlarla çalışmak büyük önem taşır. Kaza sonrasında vakit geçirmeden alınacak doğru aksiyonlarla değer kaybınızı en aza indirgeyebilirsiniz. Araç değer kaybı avukatlık hizmeti hakkında detaylı bilgi için “Araç Değer Kaybı Avukatı” başlıklı makalemizi de inceleyebilirsiniz.

Değer kaybı avukatı ücreti, hukuki destek alma sürecinde kişileri en çok düşündüren konular arasında yer almaktadır. Ancak araçlarda yaşanan değer kaybı ile karşılaştırıldığında çok makul ücretlerle uzman avukat desteği sağlayabileceğinizi bilmenizi isteriz.

Değer kaybı hukuku alanında uzman avukat kadromuz ile tüm haklarınızı etik değerler çerçevesinde sonuna kadar savunmaktayız. Web sitemizde yer alan telefon numarası ve whatsapp hattı üzerinden hukuk büromuza ulaşarak detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.


Araç Değer Kaybını Kim Öder?


Her gün sayısı yüzbinleri aşan kişi Google Türkiye üzerinde, araç değer kaybını kim öder başlığı hakkında araştırma yapmaktadır.  Trafikte kazaları yarattığı maddi ve manevi hasarlar nedeniyle zaman zaman insanları sıkıntıya sokmaktadır. Hukuki süreçlerin karmaşıklığı ve bürokrasinin işleyişi, bu durumun başlıca sebepleri arasında yer alır.

Trafik kazası sonucunda oluşan zararı kusurlu aracın sürücüsü veya araç sahibi öder. Eğer ki aracın zorunlu trafik sigortası bulunuyorsa araç değer kaybı sigorta şirketi tarafından karşılanır. Bu zararı sigorta şirketleri poliçe limitleri dahilinde birtakım kriterleri baz alarak ödemektedir.

Araç değer kaybı için sigorta şirketine bir dilekçe yazılması gerekmektedir. Yazılan dilekçeye rağmen geri dönüş yapılmaz ise sigorta şirketine dava açılması en doğru seçenek olacaktır. Araç değer kaybı ile alakalı detaylı bilgi ve hukuki destek almak için web sitemizin iletişim bölümü üzerinden uzman avukatlarımıza ulaşabilirsiniz.


Araç Değer Kaybını Sigorta Karşılar mı?


Her sene düzenli olarak yaptırılan trafik poliçelerinde (Zorunlu Mali Mesuliyet Sigortaları) ödenen primlerin içerisinde değer kaybı teminatı yer alır. Bu teminat kaza yapıp başka bir araca zarar verildiğinde devreye girerek, kazada meydana gelen değer kaybını karşılamaktadır. Araç değer kayıpları kusurlu olan araç sahibinin sigorta şirketinden tahsil edilebilir.
Kaza meydana geldiğinde gerekli belgeler ile birlikte (kaza tespit tutanağı, kesin ekspertiz raporu, ehliyet, ruhsat fotokopisi, hasar resimleri ve talep dilekçesi) kusurlu aracın sigorta şirketine başvuru yapılır. Başvurular sigorta şirketlerinin e-posta adreslerine internet üzerinden ya da iadeli taahhütlü posta yoluyla yapılabilir. Sigorta hasarlarında 15 gün, kasko hasarlarında 15 işgünü içerisinde sigorta şirketi tarafından bir cevap verilmemesi veya talebin reddedilmesi halinde Sigorta Tahkim Komisyonu bünyesinde dava açılır. Ortalama 6 ay içerisinde bilirkişi incelemesi geçirmiş ve hakkaniyetli kararlar verilir. İzmir hasar değer kaybı avukatı başlıklı makalemizde, genel anlamda ihtiyaç duyabileceğiniz bilgilere yer vermiş olduk. Araç değer kaybı ile alakalı detaylı bilgi ve danışmanlık hizmeti almak için web sitemizde yer alan whatsapp hattı üzerinden uzman avukatlarımıza ulaşabilirsiniz.

 

 

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Makaleler

Whatsapp