0312 230 00 90
av.ebru.unsal@gmail.com

Karaman Araç Yıpranma Payı Avukatı30.6.2024

Yaşanmış olan trafik kazaları sonucunda değer kaybı kusurlu taraftan talep edilir. Tanzimin eksiksiz bir şekilde tamamlanması için iyi bir araç yıpranma payı avukatından yardım alınmalıdır çünkü meydana gelen hasarın tespiti ve ilgili işlemlerin hızlı bir şekilde tamamlanması için avukat desteği şarttır. Profesyonel olarak alacağınız bu destek sayesinde herhangi bir olumsuzluk yaşamadan araç yıpranma payınızı kolaylıkla talep edebilirsiniz. Karaman araç yıpranma payı avukatı başlığıyla ilgili detaylara makalemizin devamında ulaşabilirsiniz.

Trafik kuralları tüm sürücüler için geçerli tutulmuştur. Ancak siz kurallara uysanız dahi bazı durumlarda karşı tarafın hatası nedeniyle kazaya karışabilirsiniz. Böyle durumlarda ise kaza yüzünden aracınız hasar alabilir ve maddi kayıplar yaşayabilirsiniz. Bu durumda ise aracınızın hasarını tespit ettirmek size avantaj sağlayacaktır. Tespit ile birlikte hakkınızı savunarak zararınızı tahsil edebilirsiniz. Detaylı bilgi için “Hasar Sonrası Değer Kaybı Avukatı” başlıklı makalemizi inceleyebilirsiniz.

Avukat desteği alan hasar sahipleri hakkını yasal yollardan arayarak kısa sürüde kayıplarını karşılayabilirler. Ayrıca avukatınızın deneyimli olması hızlı bir şekilde başarılı sonuçlar almanızı sağlayacaktır. Araç değer kaybı hakkında tüm detaylara ulaşmak için iletişim numaramızı arayabilirsiniz. Profesyonel destek almak her zaman sizleri bir adım öteye taşıyacaktır. Hakkınızı savunurken yasal sürece hakim birinden yardım almak zararınızı kısa sürede karşımanıza olanak sunacaktır. Web sitemizin iletişim bölümü üzerinden değer kaybı hukuku ile ilgili tüm konularda uzman avukatlarımıza kolaylıkla ulaşabilirsiniz.


Araç Yıpranma Payı Başvurusu


Trafik kazası nedeniyle aracınızda hasar oluşmuş ise yıpranma payını tahsil edebilirsiniz. Ancak kazayı tek taraflı yapmış iseniz maalesef bu haktan yararlanamazsınız. Yani ağaç duvar gibi bir alana çarparak kazaya karışırsanız hiçbir durumda hak talep edemezsiniz. Karşılıklı yapılmış trafik kazaları sonucunda aracı hasar görmüş kişi yıpranma payı başvurusunda bulunabilir. Bir diğer hususta kazada yüzde yüz kusurlu olmamanızdır. Bu durumda da hak talebinde bulunmanız imkansınızdır.

Kaza yapıldıktan hemen sonra araç hasarı için ödemeyi karşı taraftan talep edebilirsiniz. Genellikle hasar kaybı için sigorta şirketine başvuru sağlanır. Ve sigorta şirketine cevap hakkı doğar. Ortalama on beş gün içerisinde sigorta şirketi tarafından olumlu ya da olumsuz dönüş alınır. Eğer dönüş olumlu ise zararınızı sigorta şirketi karşılar. Ancak olumsuz dönüş sağlanırsa dava açma hakkınız olduğunu bilmelisiniz.

Araç yıpranma payı başvurusu için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Profesyonel hizmet sağlayan avukatlarımızdan yardım alabilir, süreci kontrol edebilirsiniz. Gerekli evrakların hazırlanması, başvuru şartları gibi tüm detaylar hakkında bilgi almak için web sitemizde yer alan whatsapp hattı ve telefon numarası üzerinden değer kaybı hukuku alanında uzman avukatlarımıza ulaşabilirsiniz.


Avukat Seçiminde Dikkat Edilecek Hususlar


Araç yıpranma payı avukatı, yaşanan trafik kazaları sonucunda hak talep etmek isteyenlerin profesyonel hizmet aldığı kişilerdir. Değer kaybı avukatları kaza sonucunda hasar kaybının tespiti ve hesaplanmasını yakından takip eder. Sigorta şirketlerine sizi temsil ederek görüşme sağlar ve tazminat talebinizi aktarır. Eğer başvurunuza olumlu yanıt alamazsanız, başvurunuz hakkında dava açar ve yasal yollardan ödemenizi almanızı sağlar. Kısacası zararınızın karşılanması hakkında tüm yasal süreci uygular ve hakkınızı almanıza yardımcı olurlar.

Araç yıpranma payı avukatı seçerken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunur. ilk olarak seçim yapacağınız avukatın deneyimine bakmanızı öneririz. Daha önceden almış olduğu davalardaki başarı oranını araştırarak seçilecek olan avukat hakkında bilgi sahibi olunabilir. Karaman araç yıpranma payı avukatı başlıklı makalemizde ihtiyaç duyacağınız genel bilgileri sizlerle paylaşmış bulunuyoruz. Detaylı bilgi için hukuk büromuza ulaşabilirsiniz. 

 

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Makaleler

  • Ankara Araç Değer Kaybı Karşılama Avukatı
    Araç değer kaybı karşılama avukatı tarafından durumun tüm detayları en ince ayrıntısına kadar incelenir, gerekli kurumlara başvurular gerçekleştirilerek, değer kaybının tahsil edilmesi kolay bir hale getirilir.
  • Acente ve Otel Arasındaki Sözleşme Emsal Karar
    Acente ve Otel Arasındaki Sözleşme Emsal Karar niteliğindeki bu dava detaylarına kurumsal web sitemizde erişebilir ve benzeri hususların tamamı için destek alabilirsiniz.
  • Sivas Yeni Araç Değer Kaybı Avukatı
    Kaza sonrası aracınızın piyasa değerinin düşmesine, araç değer kaybı denir. Buna karşılık değer kaybınızı karşılamak için Sivas yeni araç değer kaybı avukatı arayışınız olabilir.
Whatsapp