0312 230 00 90
av.ebru.unsal@gmail.com

Kayseri Hasar Değer Kaybı Alan Avukat4.3.2024

Kayseri hasar değer kaybı alan avukat başlığı, Google üzerinde en çok araması yapılan aramalar arasında yer almaktadır. Hasar değer kaybı alanında uzman bir avukat desteği ile aracınızın uğradığı değer kaybını almanın önü açılmış olur. Bu sayede herhangi bir sorun yaşamadan, yapılacak olan hesaplamalar sonrasında çok geçmeden ödemenizi alabilirsiniz. Özellikle satış aşamalarında aracınızın rayiç bedelinde yaşanacak olan düşüşün karşılanması noktasında tazminat hakkınızı kullanmanız ciddi derecede önemlidir.

Trafik kazalarının ardından başta büyük ölçekli olmak üzere hasarların tamamı, resmî yollar ile kayıt altına alınır. Bu kayıtlar, araç satışı sırasında alıcı tarafın sorgulaması sonucunda rahatlıkla görülebilir. Bu yüzden mevcut piyasa şartları doğrultusunda zarar etmeniz kaçınılmaz bir hale gelir. Alacağınız ödeme ile normal koşullarda hak etmiş olduğunuz tutar arasındaki farkı ise kusurlu sürücüden almanız, satışta gerçekleşecek zararın önüne geçer. Böylelikle herhangi bir problem yaşamadan ederinde bir satış yapmanın keyfini yaşayabilirsiniz. Değer kaybı hukuku ile alakalı tüm konularda detaylı bilgi ve danışmanlık hizmeti almak için web sitemizin iletişim bölümü üzerinden bize ulaşabilirsiniz.


Hasar Değer Kaybı Alan Avukat Uygulamaları Nelerdir?


Kayseri Hasar değer kaybı alan avukat
, ilk bildirimde bulunmanızın ardından hızlı bir şekilde harekete geçer. İlk yapılan uygulama ise kaza sonrasında kaza tespit tutanağının eksiksiz ve hatasız biçimde doldurulmasının sağlanmasıdır. Kazaya dair tüm detayların yer aldığı bir tutanak, ilerleyen süreç içerisinde elde edeceğiniz kazanımların korunmasına fazlasıyla katkıda bulunur. Aynı zamanda olay esnasında her açıdan fotoğraf çekimi yapılması da haklılığınızın ispatı için ekstra önemlidir.

Tutanak doldurulması ve fotoğraf çekimi sayesinde oldukça büyük bir avantaja sahip olursunuz. Bu işlemlerin ardından ise aracınız için gerekli onarım sürecini başlatabilirsiniz. Tamir esnasında parça değişimleri ve bölgesel onarımların detaylı bir şekilde yer aldığı fatura da değer kaybı talebinde elinizi güçlendirir. Bunun yanı sıra işçilik giderlerinin fatura edilmesi de doğru bir tutarda ödeme almanızı kolaylaştırır. Elinizde bulunan tüm belgeler ile birlikte daha sonra başvuru işlemlerine geçebilirsiniz.

Başvuru esnasında eğer biliniyorsa karşı tarafın sigorta şirketi ile temas kurulması gerekir. Aynı zamanda yine karşı tarafın hukuki temsilcisi ile de irtibata geçilmesi mümkündür. Doğrudan temsilcilerle görüşülmesi mümkün değilse kusurlu tarafa dava açabilme hakkınız da vardır. İşlemlerin sigorta şirketi ile sürdürülmesi noktasında ise 15 günlük yasal bir bekleme süresi olduğunu bilmelisiniz. Bu süre içerisinde yanıt alamazsanız veya olumlu dönüş olmazsa direkt olarak dava aşamasına geçilebilir. Avukatınız ise bu süre zarfında tüm aşamalarda size desteklerini sunar. Detaylı bilgi ve hukuki danışmanlık hizmeti almak için web sitemizde yer alan whatsapp hattı ve telefon numaraları üzerinden değer kaybı hukuku alanında uzman avukatlarımıza ulaşabilirsiniz.


Hasar Değer Kaybı Kriterleri


Hasar değer kaybının doğru bir şekilde tazmin edilmesi noktasında belirli kriterler vardır. Bu kriterlere göre titiz bir hesaplama gerçekleştirilerek, alınabilecek ödeme tutarı ortaya çıkarılır. Genel olarak değer kaybının belirlenmesi aşamasında göz önüne alınan bazı kriterler şu şekilde sıralanır:

• İlk olarak aracın modeli, markası, yaşı ve özellikleri doğrultusunda kaza öncesi değerlendirmesi yapılır.
• Aracın hasar almadan önceki rayiç bedeli belirlenir.
• Kaza nedeniyle ortaya çıkan hasara göre yeni değeri tespit edilir.
• Hasar alan parça veya bölgenin eski bir kazada onarım geçirmemiş olması gerekir.
• Kaza tarihini takiben iki yıl içerisinde değer kaybı başvurusu yapılması çok önemlidir.
• Değer kaybı işlemlerinin baştan sona profesyonel bir avukat eşliğinde sürdürülmesi, olası zararları doğrudan engeller.

Yukarıdaki kriterlerin doğru biçimde değerlendirilmesi ve uygulamaların olması gerektiği gibi sürmesi adına dilediğiniz zaman hukuk büromuz ile iletişime geçebilirsiniz. Bu sayede araç değer kaybınızı çok kısa süre içerisinde ve olması gereken düzeyde almanızın önü açılır. Aynı zamanda aracın rayiç bedelinin belirlenmesi için de avukat desteği çok önemlidir. Web sitemizin iletişim bölümü üzerinden uzman avukatlarımıza ulaşarak her konuda destek alabilirsiniz.
 

 

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Makaleler

  • Tamirde Kalan Aracın Kazanç Kaybı Emsal Karar
    Tamirde Kalan Aracın Kazanç Kaybı Emsal Karar hususu ile alakalı olarak bu içeriği incelemenizin ardından sorularınız için avukatımıza sitedeki numaradan anında ulaşaiblirsiniz.
  • Avrasya Tüneli İhlalli Geçiş Davası Emsal Karar
    Avrasya Tüneli İhlalli Geçiş Davası Emsal Karar detayları Ünsal Hukuk sitesinde siz değerli ziyaretçilerimiz ile paylaşılmıştır. Merak ettikleriniz için profesyonel hukuki desteği bizden alabilirsiniz.
  • Sınır Dışı Kararı Sebepleri
    Sınır dışı etme sebepleri, bir yabancının ülkeyi terk etmesini gerektiren durumlardır ve kanunla belirlenmiş çeşitli hallerin ihlâliyle ortaya çıkmaktadır.
Whatsapp