0312 230 00 90
av.ebru.unsal@gmail.com

Konya Hasar Sonrası Değer Kaybı Avukatı7.4.2024

Trafik kazasına karışan araçlar, farklı oranlarda olmak üzere doğal olarak hasar görür. Bu hasarlar, gerekli onarım süreçlerinin ardından hasar kaydı olarak sisteme girilir. Hasar kaydı ise araç satın almak isteyen kişiler tarafından rahatlıkla sorgulanabilir. Bu yüzden onarım detaylarına göre piyasa şartları doğrultusunda satış yapmanız mümkün olmaz. Aradaki farkı tahsil etmek içinse kazadan sonra değer kaybı başvurusunda bulunmanız son derece önemlidir. Araç değer kaybı ile ilgili detaylı bilgi için “Araç Değer kaybı Nedir?” başlıklı makalemizi inceleyebilirsiniz.

Konya hasar sonrası değer kaybı avukatı aracılığıyla yasal haklarınızı mutlaka kullanmalı ve kusurlu taraftan zararınızı karşılamasını istemelisiniz. Değer kaybının doğru bir şekilde tespit edilmesi içinse oldukça önemli işlemler yapılması gerekir. Tüm işlemlerin uzman gözetiminde gerçekleştirilmesi sayesinde herhangi bir olumsuz durumla karşılaşmanızın önüne geçebilirsiniz. Hasar öncesi ve sonrası durumun doğru tespiti hak kaybına uğramamanız açısından büyük önem taşır. Bu aşamada hukuk büromuzda faaliyet gösteren değer kaybı hukuku alanında uzman avukatlarımız ile iletişim kurarak, hukuki danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. Web sitemizin iletişim bölümü üzerinden istediğiniz an uzman avukatlarımıza ulaşabilirsiniz.


 

Hasar Sonrası Değer Kaybı Avukatı Görevleri


Hasar sonrası değer kaybı avukatı
hâlihazırda başınıza gelen trafik kazasının tüm ayrıntılarının analiz edilmesi noktasında kritik bir öneme sahiptir. Uygulamaların beklediğiniz biçimde devam etmesi ve haklarınızın kusursuz halde savunulması adına oldukça önemli bir vazife üstlenen avukatlar, mümkün olan en başarılı sonuca ulaşmanızı sağlar. Avukatınız süreçlerin tamamında aktif bir rol alarak, olası zararlarınızı ortadan kaldırmayı amaçlar. Ayrıca “Araç Değer Kaybı Avukatı” başlıklı makalemizi de inceleyebilirsiniz.

Kazanın meydana gelmesinin ardından vakit kaybetmeden hukuki temsilciniz ile irtibat kurmalısınız. Aracınızın aldığı hasar ve diğer detayları bu aşamada net biçimde paylaşmanız da oldukça önemlidir. Avukatınız ise bu aşamada kaza tespit tutanağını doğru şekilde nasıl tutacağınızı size açıklar. Hiçbir ayrıntının göz ardı edilmeden kayıt altına alınması, olası zararları önlemek için önem teşkil eder. Aynı zamanda kaza ile ilgili farklı açılardan birçok fotoğraf çekmeniz de gerekir. Eksper analizinin ardından gerekli onarımın başlaması mümkündür.

Onarım sırasında hasar alan bölge ve parçalara göre bir iş planlaması yapılır. Gerekli parçalar temin edilerek tamir işlemleri başlar. Tamir ile alakalı olan parça değişimleri ve diğer onarım detayları, fatura edilir. Fatura içerisine işçilik giderlerinin eklenmesi de çok önemlidir. Belge ve faturanın alınması ile birlikte değer kaybı başvuru sürecine geçilir. Elinizdeki evrakları kusurlu olan tarafın yasal temsilcilerine ulaştırmanız gereklidir. Böylelikle değer kaybınızın elinize ulaşması noktasında önemli bir adım atmış olursunuz. Değer kaybı hukuku ile ilgili tüm konularda detaylı bilgi ve avukatlık hizmeti almak için web sitemizde yer alan telefon numarası ve whatsapp hattı üzerinden hukuk büromuza ulaşabilirsiniz.

Hasar Sonrası Değer Kaybı Nasıl Alınır?


Hasar sonrası değer kaybını sorunsuz bir şekilde alabilmeniz için oldukça önemli uygulamaların takip edilmesi şarttır. Çoğunlukla yapılacak işlemler ise şu şekilde sıralanır:

• Elinizde bulunan belge ve faturaları karşı tarafın sigorta şirketine veya avukatına sunmalısınız.
• Yasal olarak 15 günlük sürenin ardından gelecek cevaba göre bir üst kurula müracaat edilmesi gerekir.
• İstenen sonuca ulaşılamaması durumunda dava işlemlerinin avukat eşliğinde başlaması gerekir.
• Haklılığınızın açık biçimde ortaya konması ile birlikte sigorta şirketi veya kusurlu taraf gerekli ödemeyi tarafınıza iletir.

Yukarıdaki adımların yakından takip edilmesi sayesinde hiçbir zarar ile karşılaşmadan değer kaybınızı tazmin edebilirsiniz. Aksi durumlarda pek çok zararla muhatap olmanız kaçınılmaz bir hale gelir. Detaylı bilgi için “Araç Değer Kaybı Nasıl Alınır?” başlıklı makalemizi de inceleyebilirsiniz.  Konya Hasar Sonrası Değer Kaybı Avukatı başlıklı makalemizde, gerekli bilgileri sizlerle paylaşmış bulunuyoruz. Web sitemizin iletişim bölümü üzerinden, değer kaybı hukuku alanında uzman avukatlarımızla görüşme sağlayarak daha detaylı bilgi ve hukuki danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.
 

 

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Makaleler

Whatsapp