0312 230 00 90
av.ebru.unsal@gmail.com

Muğla Araç Değer Kaybı Hesaplama Talebi26.4.2024

Araçların trafik kazası geçirmesinin hemen ardından ortaya çıkan değer kaybı, sürücülerin özellikle satış sırasında ciddi zararlar ile karşı karşıya kalmasına yol açar. Maddi değerin tamamlanan onarım sonrasında düştüğü seviye, sürücülerin negatif yönde etkilenmesine sebebiyet verir. Bu yüzden kazanın hemen sonrasında konusunda uzman profesyonel bir avukattan destek alınarak, süreçlerin sorunsuz bir şekilde ilerletilmesi sağlanmalıdır. Aynı zamanda Muğla araç değer kaybı hesaplama talebi sayesinde kaza öncesi ve sonrasında arasında oluşan zararın karşılanması fazlasıyla kolay bir hale gelir.

Hesaplama talebi ile birlikte gerekli hususların göz önüne alınması ve bu şekilde harekete geçilmesi, elde edilecek avantajların doğal olarak artmasına katkıda bulunur. Avukatınızın yasal haklarınıza göre yapacağı değerlendirme sayesinde çok geçmeden aracınızın yaşadığı değer kaybını karşı taraftan alabilirsiniz. Böylelikle herhangi bir şekilde maddi zararlar ile karşılaşmanızın da doğrudan önüne geçilir. Sigorta şirketleri ve üst kurullar aracılığıyla sürdürülmesi gereken sürecin nihayete ermesi noktasında hukuk büromuzun değer kaybı hukuku alanında deneyimli avukatlarından dilediğiniz her an destek alma fırsatınızın olduğunu da bilmelisiniz. Web sitemizin iletişim bölümü üzerinden hukuk büromuza ulaşabilirsiniz.

 

Araç Değer Kaybı Hesaplama Talebi Nasıl ve Kime İletilir?


Muğla Araç değer kaybı hesaplama talebi için öncelikle kendi sigorta şirketiniz ile iletişim kurmanız gerekir. Bununla beraber zarara yol açan karşı taraf ise bu sürücünün sigorta şirketine ulaşılması çok önemlidir. Aynı zamanda sigorta şirketi dışında karşı tarafın avukatı ile de temasa geçilmesi mümkündür. Bu aşamada avukatınıza vereceğiniz yetki sayesinde işlemlerin oldukça çabuk bir şekilde devam edeceğini de unutmamalısınız. Konu ile alakalı olarak “Değer Kaybı Avukatı” başlıklı makalemizi inceleyebilirsiniz.

Araç değer kaybı bildirim ve hesaplama talep işlemleri için geç kalmadan harekete geçmeniz son derece kıymetlidir. Hesaplama taleplerinizi iletmek içinse öncelikle aşağıdaki aşamaları takip etmeniz ve gerekli belgeleri hazırlamanız gerekir:

• Kaza ile ilgili tüm ayrıntıların yer aldığı kaza tespit tutanağı eksiksiz biçimde hazırlanmalıdır.
• Olay anına ilişkin hasara uğrayan bölümlerin tüm açılardan fotoğraflanması şarttır.
• Tutanakların ve fotoğrafların hazırlanmasını takiben onarım giderlerini gösteren faturaların hazır edilmesi gereklidir.
• Onarım esnasında gider olarak işçilik bedelinin faturaları da yer almalıdır.
• Hasar gören bölüm veya parçanın daha önce hasar görmemiş olduğu tespit ettirilmelidir.
• Kaza öncesine ait aracın serbest piyasa koşulları çerçevesinde değeri belirlenmelidir.
• Onarımın ardından aracın son hali için yeni bir değer tespiti yapılmalıdır.
• Önceki ve sonraki değer arasındaki fark belgelendirilmelidir.
• Kazada kusurlu olan tarafın temsilcileri ile durum paylaşılmalıdır.

Sigorta şirketleri ve kazaya taraf kişiler arasındaki hukuki sürecin sekteye uğramaması adına öncelikle uzman bir avukatla iş birliği yapmanız, olası zararlarınızı en aza indirme ve hatta tamamen ortadan kaldırma noktasında ciddi bir avantaja sahip olmanızı kolaylaştırır. Böylelikle çok geçmeden olumlu sonuç alma olasılığınız da doğrudan artışa geçer. Web sitemizde yer alan whatsapp hattı ve telefon numaraları üzerinden değer kaybı hukuku ile ilgili bilmek istediğiniz tüm detayları uzman avukatlarımıza sorabilirsiniz.


Sigorta Şirketi ile Sonuç Alınamaması Durumunda Dava İşlemlerine Geçilir


Sigorta yönetmelikleri doğrultusunda trafik kazalarından doğan değer kaybının tespiti ve tanzimi için öncelikle sigorta şirketlerine başvurulması zorunludur. 15 günlük yasal inceleme süresi olan sigorta şirketleri, vaktinde başvurunuza karşılık vermezse veya olumsuz bir dönüş yaparsa üst kurullara müracaat edebilirsiniz. Aynı şekilde yine sonuçsuz kalmanız halinde doğrudan dava açma hakkınızdan yararlanmanız mümkündür.

Sigorta şirketlerine başvuru ve olası dava durumlarında ise profesyonel bir temsilcinizin olması, elde edeceğiniz faydaların korunması açısından son derece değerlidir. Alanında uzman avukatlar sayesinde hem işlemleri daha hızlı yapabilirsiniz hem de herhangi bir hata olmadan tam donanımlı biçimde sonuca erişebilirsiniz. Böylelikle aracınızın uğradığı değer kaybını haklılığınız durumunda rahatlıkla karşı taraftan tahsil edebilirsiniz. Detaylı bilgi ve hukuki danışmanlık hizmeti almak için web sitemizin iletişim bölümü üzerinden dilediğiniz an bize ulaşabilirsiniz.
 

 

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Makaleler

Whatsapp