0312 230 00 90
av.ebru.unsal@gmail.com

Trafik Kazasında Sigortadan Ne Kadar Para Alınır?23.11.2023

Hukuk büromuza son zamanlarda gelen ziyaretçilerimizden sıkça trafik kazasında sigortadan ne kadar para alınır sorusu gelmektedir. Son yıllarda artan araç sayısı ile birlikte kaza sayılarında da doğal bir artış olmaktadır. Bu nedenle kaza sonrasında sigorta şirketinden ne kadar para alınır sorusunda da bir artış yaşanmaktadır. Bu konuda avukatlarımız ile görüşerek detaylı bilgi sahibi alabilirsiniz. Web sitemizin iletişim bölümü üzerinden hukuk büromuza başvuru yaparak yaşadığınız kazaya dair sigortadan alacaklarınız ile ilgili sorularınızı yöneltebilirsiniz.


Trafik Kazasında Zararı Kim Karşılar?


Yaşanan trafik kazalarında irili ufaklı maddi kayıplar söz konusu olmaktadır. Kaza yerine dair fotoğraflar ve tutanakla birlikte kaza kayıt altına alınarak tarafların zararının giderilmesi mümkün olmaktadır. Oluşan zararın giderilmesi ile ilgili olarak sorumluluk sigorta şirketlerinde olmaktadır. Poliçeleri kapsamında oluşan zararı karşılayarak aracın hasarının giderilmesini sağlamakla yükümlü olmaktadır. Burada devreye tutanak ve kaza yerinin fotoğrafları girmektedir. Ekspertiz tarafından gerekli inceleme yapıldıktan sonra kazaya karışan taraflar için kusur oranları ve hasarın maddi boyutu belirlenmektedir. Tüm bunlar ilgili kanunlar ve hukuki düzenlemeler çerçevesinde yerine getirilmektedir.

Hukuk büromuzda kaza sonrası sigortadan talep edilecek olan zararın karşılanması konusunda ilgili yasal düzenlemelere hâkim avukatlarımız bulunmaktadır. Konuya ve yasalara karşı detaylı bilgi ve destek almak için bize gelebilirsiniz. Avukatlarımız sizlerin sorularına detaylı cevaplar vererek yaşadığınız kazaya dair sigortadan alacağınız paraya dair de bilgilendirmeler yapacaktır. Gereken hukuki bilgiler ve süreç ile ilgili bizimle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. Web sitemizde yer alan telefon numarası ve whatsapp hattı üzerinden bize ulaşabilirsiniz.


Trafik Kazasında Maddi Hasarın Karşılanması


Trafikte pek çok farklı sebebe bağlı olarak çeşitli kazalar meydana gelebilmektedir. Bu kazalarda meydana gelen maddi hasarların karşılanması için sigorta şirketlerine başvurmak gerekmektedir. Kazanın durumuna göre sigortadan bu paralar alınarak oluşan maddi hasarların giderilmesi mümkün olmaktadır. Bu konuda sigorta şirketleri ile problem yaşamamak ve mağdur olmamak istiyorsanız mutlaka profesyonel hukuk hizmeti almanızda fayda vardır. Bu konuda tecrübeli avukatlarımızdan destek almak için bizimle gönül rahatlığıyla çalışabilirsiniz. Herhangi bir kaza ile karşılaşmanız halinde anında bizi arayarak gerekli desteği hızlıca alabilirsiniz.

Araçlar için trafik sigortası yaptırılması yasal bir zorunluluktur. Poliçe süresi bittikçe yenilenmesi gerekmektedir. Aksi halde aracın trafik şube otoparkına çekilmesi söz konusudur. Aracın geri oradan çıkarılması ise hem masraflı hem de yorucu bir süreç gerektirmektedir. Olası kaza ile karşılaşılması durumunda ise oluşacak maddi kayıplar kat kat daha fazla olacaktır. Bu nedenle zorunlu trafik sigortasının takip edilerek sürekli güncel tutulması önemlidir. Kaza sonrasında tutulacak tutanak, çekilecek fotoğraflar ve diğer evraklarla birlikte sigorta şirketine zararın karşılanması için başvuru yapılmalıdır. Sigorta şirketi de kendi içinde süreci ilerleterek 8 gün içerisinde ödeme yapmakla yükümlüdür. Buraya kadar her şey tamamen tarafımızca takip edilerek oluşan zararınızın tarafınıza ödenmesi için gereken takibatı özenle yapmaktayız. Süreç boyunca hukuki meseleleri tamamen yöneterek sizlerin yaşadığı mağduriyeti gidermek ve yaşanan hasarın karşılanmasını sağlamak için buradayız. Ön görüşme sağlamak için web sitemiz üzerinden kolaylıkla e-randevu oluşturabilirsiniz.

Trafik kazasında sigortadan ne kadar para alınır sorusuna açıkçası net bir miktar söylemek doğru olmayacaktır. Burada ödenecek olan parayı belirleyen ana unsur kazadaki kusur oranı olmaktadır. Her kazada tarafların kusur oranları ayrı ayrı belirlendiği için ödenecek olan para da bu nispette değişkenlik göstermektedir. Ayrıca oluşan hasarın giderilmesi için gereken miktar da sigortadan alınacak olan parayı belirleyen önemli etkenlerden birisi olmaktadır. Bu konuda gereken detaylı bilgileri almak için hukuk büromuza danışabilirsiniz. Avukatlarımız aracılığıyla gerekli görüşmeler sonrasında başvurunuzu alarak hukuki süreci hızlıca başlatabiliriz. Detaylı bilgi almak ve kafanızdaki soru işaretlerini gidermek için hukuk büromuza bekliyoruz. 

 

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Makaleler

Whatsapp