0312 230 00 90
av.ebru.unsal@gmail.com

Van Hasar Değer Kaybı Alan Avukat31.5.2024

Hasar değer kaybı kaza geçirmiş aracın tamir ve onarımından sonra ikinci el piyasasında değerinin düşmesine denir. Bu değerin karşılığını bir nebze almak için de hasar değer kaybı başvurusunda bulunmak gerekir. Başvuru için gerekli şartları taşıyan herkes sigorta şirketine kayıp talebini iletilir. Böylece sigorta şirketi kayıp değerlendirmesi yaparak olumlu veya olumsuz sonuçlar bildirir. Sonucun olumlu olması durumunda ödeme gerçekleştirilir. Ancak olumsuz olma durumunda ise hasar değer kaybı için dava açılabilir. “Van hasar değer kaybı alan avukat” başlıklı makalemizde ihtiyaç duyduğunuz tüm bilgilere ulaşacaksınız.

Dava ve sigorta başvuruları fark etmeksizin izlenecek bu yolda avukat seçimi önemlidir. İyi bir avukatla çalışmak sizlere her yönden olumlu dönüşler sağlayacaktır. Avukat seçiminde bulunmadan önce araştırma yaparak deneyim ve başarı oranını gözlemleyebilirsiniz. Bu sayede içiniz rahat eder ve avukatınıza olan güveninizi de artırmış olursunuz. Değer kaybı avukatı yasal yollardan mağdur tarafın hakkını gözeterek davaların olumlu sonuçlanmasına katkıda bulunur. Sürecin nasıl işlemesi gerektiğini gereken şartları sizlere bildirerek mağduriyetinizin giderilmesi sağlamaktadır. Detaylı bilgi için “Araç Değer Kaybı Avukatı” başlıklı makalemizi inceleyebilirsiniz.

Kısacası araç değer kaybı yaşıyorsanız değer kaybı hukuku alanında uzman bir avukatla görüşmek size fayda sağlayacaktır. Hukuk büromuzu ayarak gerekli tüm bilgilere ulaşabilir ve en iyi avukat seçiminde bulunabilirsiniz. Belirtmeliyiz ki avukatlar sizleri yasal yoldan en iyi temsil eden ve hakkınızı arayan kişilerdir. Web sitemizde yer alan telefon numarası ve whatsapp hattı üzerinden hukuk büromuza ulaşabilirsiniz.


Hasar Değer Kaybı Avukat Ücretleri


Araç değer kaybı için seçmiş olduğunuz avukatınıza vekâlet vermeniz gerekir. Avukatınız sunmuş olduğu hukuki danışmanlık hizmeti ile belirli bir ücret talep eder. Avukatlık kanunu kapsamında yer alan madde uyarınca tüm avukatlar ücretsiz çalışamazlar. Ayrıca avukat ücretleri de asgari tutarın altında tutulamaz. Avukatlık ücreti belirlenmiş sözleşme içerisinde tutulmalıdır. Böylece her iki tarafta güvence altına alınır. Van hasar değer kaybı alan avukat ücretleri alınan tazminat yüzdesi üzerinden hesaplanır.

Anlaşma yaptığınız avukat hasar değer kaybınızı karşılamak için gerekli şartları sizinle paylaşır. Örneğin kaza yapıldıktan sonra kusurlu olan karşı taraf ise avukatınız zararınızı karşılamanıza yardımcı olacaktır. Aracınızın hasar görmüş olması ve en az yüzde altmışlık hasara tabi tutulması da gerekli şartlar arasındadır. Yapılan kaza tek taraflı yani bir ağaç ya da duvara çarpılma şeklinde olmalıdır. Bu ve benzer şartları bilmeniz kayıp talebinizde önemli bir etkendir. Avukatınız gerekli yönlendirmeleri yaparak tüm hasar kayıplarınızda en iyi çözümü sizlere sunacaktır. Değer kaybı hukuku ile ilgili tüm konularda detaylı bilgi ve avukatlık hizmeti almak için web sitemizin iletişim bölümü üzerinden uzman avukatlarımıza ulaşabilirsiniz.


Hasar Değer Kaybı Dava Aşamaları


Hasar değer kaybı dava aşamaları takip edilerek kaza sonrasında aracınınız üzerinde oluşan değer kaybını temin edebilirsiniz. İlk aşamada hasar tespit tutanağından bahsedebiliriz. Bu tutanakla birlikte kazanın meydana gelme nedeni, hasar durumu ve diğer önemli detayları belgeleyebilirsiniz. Bir diğer aşamada ise değerlendirme uzmanından yardım alarak aracın önceki ve sonraki durumunu piyasa koşularına göre hesaplattırabilirsiniz.

En önemli aşamada ise sigorta şirketi ile iletişim kurma vardır. Bu tip sorunlar genellikle sigorta şirketi sayesinde çözüme ulaşır. Hasar tespit tutanağınız ve değerlendirme raporunuz ile birlikte başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Ardından sigorta şirketinin sunmuş olduğu teklifi değerlendirebilirsiniz. Eğer ki sigorta şirketiyle anlaşma sağlanamaz ise hakkınızı aramak için mahkemeye başvuruda bulunabilirsiniz. Hakkınızı en iyi şekilde temsil eden şüphesiz ki iyi bir avukat olacaktır. Avukat desteği ile hasar değer kayıplarında zararınızı kısa sürede karşılayabilirsiniz.
 

 

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Makaleler

  • Araç Değer Kaybı İçin Nereye Başvurulur?
    Araç değer kaybı konusundan bahsedebilmemiz için bu hususların gerçekleşmiş ve sağlanmış olması gerekmektedir. Değer kaybının alınabilmesi için karşı tarafın sigorta şirketine başvuru yapılması gerekmektedir.
  • Zayi Belgesinin Verilmesi Emsal Karar
    Zayi Belgesinin Verilmesi Emsal Karar içeriği ÜNSAL HUKUK BÜROSU tarafından sitede sergilenmiş ve siz değerli ziyaretçilerine sunulmuştur, inceleyebilir ve hukuki destek talebinde bulunabilirsiniz.
  • Ankara Araç Değer Kaybı Nasıl Alınır?
    Hukuki anlamda destek alarak, trafik kazaları sonrasında araçlarınızda oluşan değer kaybının en aza indirilmesi mümkündür.
Whatsapp